Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Využívám svůj hlas v boji proti rasismu. Jsem další na řadě? ptá se Gauffová

Vycházející americká tenisová hvězda Cori "Coco" Gauffová se připojila k protestům proti policejnímu násilí vůči afroamerické komunitě v USA po smrti George Floyda v Minneapolis při zásahu policistů. "Jsem další na řadě já?" ptá se šestnáctiletá hráčka v emotivním videu na sociální síti.

Cori Gauffová po výhře na Wimbledonu
zdroj: REUTERS autor: Toby Melville

"Svůj prostor chci využít k tomu, aby byl svět lepším místem," uvedla v týdnu Gauffová na Twitteru a v pátek vyzvala k činu i ostatní ve videu na síti TikTok.

"Využívám svůj hlas v boji proti rasismu," napsala v popisku videa, kde se střídaly fotografie George Floyda s jinými oběťmi z řad černochů. "Jsem další na řadě já? Já svůj hlas využívám, využijete i vy ten váš?" doplnila Gauffová v textu u videa, na němž je oblečená v černé mikině s kapucí a s pohledem upřeným do kamery zvedá ruce.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista Derek Chauvin několik minut na krku. Chauvin byl v pátek zatčen a obviněn z vraždy, hrozí mu až 25 let vězení. Floydova smrt vyvolala masové protesty nejen v Minneapolis, ale i v dalších amerických městech. Proti policejnímu násilí s rasovým podtextem se vyslovily i mnohé černošské sportovní hvězdy jako basketbalista LeBron James či členka basketbalové Síně slávy Lisa Leslieová.

Gauffová platí za jeden z největších světových talentů. Loni si jako patnáctiletá zahrála osmifinále Wimbledonu a na podzim získala na turnaji v Linci svůj první titul na WTA Tour. Ještě před šestnáctými narozeninami také pronikla v žebříčku mezi nejlepších 50 tenistek světa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články