Slovensko - Česko

Vstup se povedl. Karolína Plíšková jde na turnaji i v Miami dál

Žádnou senzaci nepřipustila. Karolína Plíšková vstoupila do turnaje v Miami vítězstvím 6:3, 6:4 v druhém kole nad Chorvatkou Petrou Martičovou. Soupeřkou páté nasazené v boji o osmifinále bude Francouzka Alizé Cornetová.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/AP/ autor: Jim Rassol

V prvním setu hodinu a čtvrt trvajícího utkání vyhrála Plíšková 13 ze 14 míčů po svém prvním servisu a sadu získala díky jedinému využitému brejkbolu. Ve druhém setu vedla 2:0, soupeřka otočila na 3:4, ale další tři gamy patřily Plíškové.

Čerstvě sedmadvacetiletá Plíšková nasázela sedm es a dvaapadesátou hráčku světa Martičovou porazila poprvé po předchozích třech prohrách.

Hned v prvním zápase skončil vítěz z Indian Wells Dominic Thiem. Rakušan prohrál ve druhém kole dvakrát 4:6 s dvaadvacetiletým Polákem Hubertem Hurkaczem. Jen něco málo přes hodinu potřeboval na postup první muž světového žebříčku Novak Djokovič. Srbský tenista porazil 7:6, 6:2 Bernarda Tomice, a Australana tak zdolal i pošesté v kariéře.