Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Finsko

Všichni jsme se posunuli nahoru, notovali si po postupu Macháč s Pavláskem

Podle Tomáše Macháče a Adama Pavláska udělal český daviscupový tým oproti loňské sezoně kus práce. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila si po vítězství nad Izraelci zajistil podruhé za sebou postup do skupinové fáze elitní soutěže a oba reprezentanti věří, že by mohli navázat na loňské čtvrtfinále. Na tiskové konferenci vyzdvihli mimo jiné i dobrou chemii v mužstvu.

Adam Pavlásek (vpravo) a Tomáš Macháč v Davis Cupu
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Oproti loňskému turnaji ve Valencii a Málaze jsme udělali jako tým kus práce. Jde to vidět výsledkově i rankingově," měl jasno Pavlásek. "Všichni jsme se posunuli nahoru a udělali skvělý výsledek v Austrálii. Jirka (Lehečka) vyhrál v Adelaide, Tomáš uhrál třetí kolo na Australian Open a Menša (Jakub Menšík) se dostal do druhého kola z kvalifikace. Myslím, že nám to pomohlo," doplnil.

Macháč s Pavláskem zajistili rozhodující třetí bod poté, co Edan Lešem a Daniel Cukierman za stavu 4:1 v prvním setu pro český pár odstoupili. Důvodem bylo zranění Cukiermana.

"Do zápasu jsme nastoupili ve výborné formě. První tři gemy jsme zahráli neskutečně a dvakrát je brejkli. Ač jsme hráli jen nějakých pět nebo šest gemů, předváděli jsme skvělý tenis. Jsem rád, že jsme potvrdili roli favoritů a opět poletíme na finálovou skupinu," pochvaloval si Pavlásek.

Los skupinové fáze by měl být v březnu. Dějiště zatím nejsou známá. "Samozřejmě se ale moc těším. Loni jsme byli blízko, abychom si zahráli alespoň semifinále. Když budeme předvádět tyhle výkony, které mohou být ještě lepší, přijedeme ve velké formě," uvedl Macháč.

Pavlásek si všiml také posunu ve čtyřhře. V ní získal jistotu Macháč, když se dostal v lednu na AO s Číňanem Čang Č'-čenem do semifinále.

"Myslím, že už loni o nás ostatní ve skupinách věděli, že máme mladý tým. A teď všichni pozorují, že Tom zazářil v deblu v Austrálii. Ještě loni jsme měli debl nejslabší, nebyli jsme sehraní a nevědělo se, s kým budu hrát. Teď jim Tomáš mohl dát brouka do hlavy, protože vyhrát čtyři zápasy na grandslamu a prohrát s pozdějšími vítězi 6:7 ve třetím setu není náhoda," pokračoval Pavlásek.

Novou pozici vnímá i Macháč. "Po Austrálii se cítím úplně jinak než minulý rok. Loni jsem odehrál tři čtyři debly a vyhrál jediný s Adamem proti Djokovičovi a Čačičovi. Teď se ale cítím mnohem lépe. Už trochu vím, co mám na kurtu dělat a nepřipadám si jako úplný amatér. Všichni se strašně posouváme, lepšíme se týden od týdne a sbíráme zkušenosti. Do budoucna je tým silný a doufejme, že si to nepokazíme," doplnil Macháč.

Oba si také cení týmové chemie. Soutěž berou všichni jako další motivaci. "Všichni se známe z Prostějova, kde spolu kromě Toma, který je v Praze, často trénujeme. S ním se ale zase potkáváme na turnajích. Vycházíme spolu v pohodě, všichni jsme si sedli. Bereme to jako týmový sport, jeden bojuje za všechny a všichni za jednoho. Je to něco jiného než individuální turnaje, jde o dobré zpestření. Dva tři týdny v roce, kdy všichni táhneme za jeden provaz a oblékáme věci s vlajkou našeho státu," zakončil Pavlásek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články