Vondroušová se v Gstaadu ve finále nepředstaví, prohrála s Mineallovou

Druhý nejlepší výsledek v kariéře a posun ve světovém žebříčku. Alespoň taková pozitiva si může vzít česká tenistka Markéta Vondroušová z turnaje v Gstaadu, kde v semifinále neudržela po prvním setu vedení a s Mandy Minellaovou z Lucemburska prohrála 6:4 a dvakrát 2:6.

Markéta Vondroušová
zdroj: AP autor: Anthony Anex

Devatenáctiletá Vondroušová, která soupeřce podlehla za hodinu a 38 minut, zaznamenala druhý nejlepší výsledek v kariéře a měla by se vrátit do první stovky pořadí WTA. Na elitním okruhu zatím došla do semifinále jen loni na jiném švýcarském turnaji v Bielu, kde nakonec získala titul.

Dvaatřicetiletá Minellaová, jež vloni v říjnu přivedla na svět dceru Emmu Linu a propadla se do třetí stovky žebříčku, si zahraje první finále po porodu. Usilovat bude o premiérový titul na okruhu WTA.