Následuje
ČT Šumavský skimaraton

Vondroušová s Krejčíkovou otestovaly ostravský kurt, Plíšková a Siniaková jsou na cestě

České tenistky se už postupně sjíždějí do Ostravy, kde o víkendu sehrají zápas prvního kola Fed Cupu s Rumunskem. Povrch v hale si už vyzkoušely Barbora Krejčíková a také Markéta Vondroušová. Semifinalistka Australian Open Karolína Plíšková je na cestě do Ostravy stejně jako poslední členka výběru Kateřina Siniaková. Přímé přenosy nabídne o víkendu ČT sport a web ctsport.cz.

Markéta Vondroušová
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

"Kája s Katkou začnou ve středu ráno každá zvlášť, obě jsou teď ještě na cestě," vysvětlil nehrající kapitán Petr Pála po úvodním odpoledním tréninkovém bloku.

Nově natřený kurt po daviscupové bitvě českých tenistů s Nizozemskem nemá být v souladu s představami českého celku úplně rychlý. "Myslím, že to udělali, jak jsme potřebovali, ale záleží, co zítra řekne Kája s Katkou. Kurt je dostatečně pomalý, ale bude se zrychlovat. Hlásili jsme dopředu, že to má být rychlost, do které se trefit, jde o to si zvyknout na ty odskoky," řekl Pála. "Míče dobře známe, s těmi hrajeme strašně dlouho všechna domácí utkání."

V podstatě přímo na kurt se dnes po příjezdu vydala Vondroušová, kterou v poslední době trápí bolesti nohy. "Teď jsem byla u několika doktorů a zjistili, že to není nic, co by se muselo operovat. Je to jen natažený sval na noze. Uvolňujeme to, tejpujeme a pomáhá mi to dost," uvedla 72. hráčka světa a semifinalistka Australian Open ve čtyřhře, která kvůli potížím zkouší i novou obuv.

Do fedcupového výběru se vrací po dvou letech. "Mám už tu premiéru za sebou, není to pro mě všechno tak nové. Určitě jsem nadšená, že tady jsem, protože v té konkurenci, kolik nás je, je super, že jsem se sem vůbec dostala," řekla Vondroušová.

Hvězdou rumunského výběru je nedávná světová jednička Simona Halepová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy