ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Vondroušová postupuje v Budapešti dále, čeká ji čtvrtfinále

Markéta Vondroušová postoupila v Budapešti do čtvrtfinále. Rusku Annu Blinkovovou ve 2. kole zdolala za dvě hodiny a 36 minut 7:6, 3:6, 6:3 a o místo v semifinále se utká s Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou.

Markéta Vondroušová
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Devatenáctiletá Vondroušová, jež v této sezoně odehrála teprve čtvrtý zápas, vybojovala první set v tie-breaku, přestože v něm prohrávala už 2:6. Druhou sadu sice ztratila, koncovku zápasu ale zvládla lépe.

"Byl to strašně těžký zápas, válka o každý bod. Hrála fakt výborně, o to víc mě tahle výhra těší," zhodnotila postup vyčerpaná česká tenistka, která se po proměněném prvním mečbolu ani neradovala.

S Beguovou se Vondroušová na okruhu WTA ještě neutkala. Semifinále si naposledy zahrála rovněž vloni v červenci v Gstaadu.

Dvouhra - 2. kolo:

Vondroušová (8-ČR) - Blinkovová (Rus.) 7:6 (8:6), 3:6, 6:3, Alexandrovová (5-Rus.) - Rusová (Niz.) 6:4, 6:0, Beguová (Rum.) - Rodinová (Rus.) 6:2, 6:3.