Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Veselý v Budapešti postoupil, v druhém kole ho čeká Francouz Pouille

Budapešť - Tenista Jiří Veselý postoupil na antukovém turnaji v Budapešti do druhého kola. Chorvata Bornu Čoriče, s nímž v předchozích třech vzájemných duelech neuhrál ani set, porazil 7:6, 6:4 a jeho dalším soupeřem bude nejvýše nasazený Lucas Pouille z Francie.

Jiří Veselý
zdroj: Reuters autor: Geoff Burke

Třiadvacetiletý Veselý začal zápas brejkem a brzy vedl 3:0, o tři roky mladší soupeř ale dokázal vyrovnat a český reprezentant získal úvodní set až po téměř hodině a výsledku 7:4 v tie-breaku.

Druhou sadu pak rozhodl jediný prolomený servis v páté hře, Veselý tentokrát náskok udržel a oplatil Čoričovi nedávnou porážku ze semifinále v Marrákeši.

Výsledky tenisového turnaje mužů v Budapešti (antuka, dotace 540 310 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Veselý (ČR) - Čorič (Chorv.) 7:6 (7:4), 6:4, Fratangelo (USA) - Simon (5-Fr.) 6:4, 6:1, Haase (Niz.) - Schwartzman (8-Arg.) 6:1, 6:3, Stachovskij (Ukr.) - Mayer (Něm.) 6:4, 3:0 skreč, Bedene (Brit.) - Copil (Rum.) 7:5, 6:2.