Následuje
Sportovní zprávy

Veselý si v Hamburku poradil v dohrávce s Verdascem a postupuje do druhého kola

Hamburk - Jiří Veselý uspěl v dohrávce odloženého třetího setu v rámci prvního kola na turnaji v Hamburku, když přetlačil sedmého nasazeného Fernanda Verdasca 7:6, 6:7 a 6:3. Se španělským sokem si měl zahrát ještě jednou po jeho boku při společné čtyřhře, nakonec však do ní nenastoupili.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK/PA autor: Jurica Galoic

Zápas byl v úterý přerušen kvůli dešti po druhém tie-breaku, ve kterém český tenista neuhrál ani bod. Předtím si oba protivníci vždy dvakrát v každé sadě sebrali podání, první zkrácenou hru pro sebe Veselý rozhodl těsně 9:7 při čtvrtém setbolu.

V dohrávce také došlo na čtyři brejky, tři se ale podařily českému tenistovi, a ačkoli sám zahájil třetí set ztrátou servisu, byl to po dvou hodinách a 48 minutách on, kdo se radoval z postupu. V dalším kole narazí na Horacia Zeballose z Argentiny, s kterým v dosavadních dvou vzájemných zápasech ještě neprohrál set.

Tenisový turnaj mužů v Hamburku:

Dvouhra - 1. kolo: Veselý (ČR) - Verdasco (7-Šp.) 7:6 (9:7), 6:7 (0:7), 6:3, Bedene (Brit.) - Hernández (Dom. rep.) 6:1, 6:2, Ferrer (8-Šp.) - Basilašvili (Gruz.) 6:2, 3:6, 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo: López, Cuevas (2-Šp./Arg.) - Verdasco, Veselý (Šp./ČR) bez boje.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy