Cyklotoulky

Veselý otočil v Puné zápas s francouzským kvalifikantem Hoangem

Jiří Veselý zvítězil v prvním letošním utkání na turnaji v indickém Puné nad Antoinem Hoangem 4:6, 6:4, 6:4. Třiadvacetiletý Francouz, který se do hlavní soutěže dostal z kvalifikace a v žebříčku je o šedesát míst níž než 89. Veselý, kapituloval až po dvou hodinách a 19 minutách.

Jiří Veselý
zdroj: PA autor: Jurica Galoic/PIXSELL

Úvodní set rozhodl Hoang brejkem v sedmé hře, ale Veselý dokázal vyrovnat a zvládl i závěr rozhodující sady.

V té za stavu 5:3 ztratil servis, ale hned to soupeři zase oplatil. K postupu mu pomohlo i deset es.

Také v druhém kole se Veselý utká s tenistou z Francie, jímž bude pátý nasazený Benoit Paire.

Murray vstoupil do turnaje v Brisbane výhrou nad domácím Duckworthëm

Andy Murray zvládl po zdravotních problémech návrat na kurty a v Brisbane porazil domácího Jamese Duckwortha 6:3, 6:4.

Jednatřicetiletý britský tenista, bývalý první muž světového žebříčku, nehrál kvůli bolavé kyčli téměř rok a v žebříčku klesl až do třetí stovky. Minulou sezonu ukončil už v září kvůli zranění kotníku, odehrál v ní jen 12 zápasů.

"Mám za sebou osmnáct měsíců s mnoha vzestupy a pády. Bylo náročné vůbec se vrátit na kurt, za což jsem moc rád. Chci si to užít, jak nejvíce to půjde, protože kdo ví, jak dlouho to ještě vydrží," uvedl Murray.