FIS MČR Horní Mísečky

Veselý navázal na úspěšnou kvalifikaci, v Hamburku postoupil do 2. kola

Třetí utkání v Hamburku, třetí vítězství. Jiří Veselý si po dvou zápasech v kvalifikaci poradil v 1. kole s Gillesem Simonem z Francie, kterého zdolal 7:5 a 6:2. Ve 2. kole může narazit na nejvýše nasazeného Rusa Daniila Medveděva, jehož čeká duel s Ugem Humbertem z Francie.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

Veselý zvládl v duelu se Simonem, který do pavouka prošel jako šťastný poražený z kvalifikace, nervózní začátek i konec prvního setu. Na ztrátu podání dokázal vždy okamžitě zareagovat, ve druhé sadě už servis spolehlivě hlídal a po hodině a 46 minutách slavil vítězství.

Skalp soupeře v hlavní soutěži elitního okruhu si Veselý připsal naposledy v únoru, kdy získal titul na turnaji v indickém Puné.

Tenisový turnaj mužů v Hamburku (antuka):

Dvouhra - 1. kolo: Veselý (ČR) - Simon (Fr.) 7:5, 6:2, Cuevas (Urug.) - Fritz (USA) 6:4, 6:2.