Následuje
MS 2020 Německo

Veselý končí na French Open ve třetím kole, nestačil na Španěla Bautistu

Paříž - Jiří Veselý na druhou osmifinálovou účast na grandslamu v kariéře nedosáhl. Ve třetím kole French Open český tenista prohrál se sedmnáctým nasazeným Španělem Robertem Bautistou ve třech setech 3:6, 4:6 a 3:6. Veselého v Paříži čeká ještě osmifinále ve čtyřhře.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK/AP autor: Michel Euler

Z devíti českých zástupců, kteří letos hráli dvouhru na Roland Garros, zůstala v soutěži už jen Karolína Plíšková. Turnajovou dvojku, která se v případě postupu do finále stane světovou jedničkou, čeká zápas 3. kola v sobotu. "Třetí kolo je, řekl bych, úspěch. Určitě ne neúspěch, byl to solidní turnaj," hodnotil Veselý své vystoupení ve dvouhře.

"Určitě šlo jít i dál, ale bohužel chyběla herní jistota. Bylo to takové nemastné neslané. Spousta chyb," dodal k prohře. Veselý hrál třetí kolo French Open poprvé a v úvodu nemohl zaměřit forhend do dvorce. Prohrával tak rychle 0:3. "Dostal jsem ho do hry," přikývl. Sice srovnal, ale po druhé ztrátě servisu v sedmé hře mu už Bautista další zvrat v sadě nedovolil.

I ve zbytku duelu se Veselý pral s nenápadnou, ale precizní hrou světové osmnáctky. Španěl se výborně pohyboval a hrál míče s ideální razancí a délkou. Nepotřeboval ohromující údery, aby sbíral bod po bodu. "Hraje nepříjemně - placky, moc to neskáče, mění tempo a někdy to jen hodí. Bylo těžké ho tlačit. Pořád to máte nízko, pomalé a musíte do toho dávat veškerou energii," řekl Veselý.

Levou rukou hrající Veselý si zavolal po páté hře druhé sady fyzioterapeuta. "Začala mi téct krev z nosu. Nic dramatického, jen jsem potřeboval zastavit krvácení," řekl hráč, který se v Paříži potýká s virózou. "Nejsem stoprocentně v pohodě, ale to na výkonu nebylo znát. Nemusel jsem lapat po dechu," ujistil Veselý. V dusném dni už energii ani přesnost úderů, potřebné k obratu, nenašel.

Udělal 40 nevynucených chyb - dvakrát víc než soupeř. Přišel tak o šanci zahrát si na Roland Garros proti antukovému králi Rafaelu Nadalovi. "Byl by to krásný, neříkám, že konec, ale určitě by bylo mimořádné se s ním utkat na grandslamu a zvlášť tady v Paříži," řekl Veselý a dodal: "Ale bylo to daleko. Bylo třeba přejít přes Bautistu a od toho jsem byl strašně daleko," řekl.

Na French Open je ještě v pavouku čtyřhry. Spolu s Romanem Jebavým postoupili do třetího kola. Podle výsledku pak přijede příští týden na challenger do Prostějova. "Na jednu stranu bych tam hrál velice rád, ale jsme pořád v soutěži ve čtyřhře. Je to grandslam, půjdeme do debla. Uvidíme, jak to dopadne," řekl.

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Bautista (17-Šp.) - Veselý (ČR) 6:3, 6:4, 6:3

Raonic (5-Kan.) - García-López (Šp.) 6:1, 1:0 skreč.

Hlavní zprávy