Lyžování ČR 2024

Veselý i Cetkovská dohráli v Miami už v 1. kole

Miami - Shodně hned v úvodním kole turnaj v Miami skončili na raketách britských soupeřů čeští tenisté Jiří Veselý a Petra Cetkovská. Veselý prohrál vyrovnaný třísetový duel s Kylem Edmundem, Cetkovská naopak utrpěla debakl od Heather Watsonové.

Veselý, jenž si mohl v případě postupu zahrát ve 2. kole se světovou jedničkou Novakem Djokovičem, prohrál s Edmundem úvodní set 4:6, druhý ale po úspěšném brejku v jedenácté hře vyhrál 7:5. Ve vyrovnané třetí sadě odvrátil při svém podání za stavu 4:5 mečbol a dovedl ji do tie-breaku, v něm ale nakonec po dvou a půl hodinách zvítězil Brit poměrem 8:6.

Jednatřicetiletá Cetkovská uhrála s Watsonovou jediný game a po 48 minutách odešla z kurtu s porážkou 1:6, 0:6. I na třetím letošním turnaji tak skončila hned v prvním kole, stejný výprask jí na předchozím podniku v Indian Wells uštědřila krajanka Denisa Allertová.