Veselý den po vítězství nad Djokovičem uhrál jen tři gamy

Monte Carlo - Den po vítězství nad světovou jedničkou Srbem Novakem Djokovičem vypadl Jiří Veselý v Monte Carlu v 3. kole po prohře s Francouzem Gaëlem Monfilsem 1:6, 2:6. Dvaadvacetiletý český daviscupový reprezentant za o sedm let starším soupeřem od začátku zápasu zaostával, v prvním setu si ani jednou neudržel podání a jediný game získal při Monfilsově servisu.

Jiří Veselý
zdroj: Reuters

Ani ve druhé sadě Veselý nenavázal na svůj středeční výkon, nepomohlo mu ani ošetření. Šestnáctý hráč světa Monfils mu dvakrát sebral servis, zatímco svůj si s přehledem podržel, a za necelých 68 minut mohl slavit postup do čtvrtfinále.

Monfils oplatil českému tenistovi předloňskou pětisetovou porážku v 2. kole Wimbledonu. Veselý, jemuž v žebříčku ATP patří 55. místo, přesto výrazně vylepšil svůj loňský výsledek z Monte Carla, kde při své premiéře na turnaji vypadl hned v 1. kole.