Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Veselý byl blízko senzace, Murrayho ale nakonec neporazil

Indian Wells (USA) - Slibně rozehraný duel proti vysoce favorizovanému Andymu Murraymu nedokázal dotáhnout do vítězného konce Jiří Veselý. Ve 3. kole turnaje Masters v Indian Wells sebral wimbledonskému vítězi první set, nakonec mu však podlehl 7:6, 4:6 a 4:6. Na turnaji končí i Karolína Plíšková. V boji o postup do osmifinále jednadvacetiletá česká hráčka podlehla vítězce Australian Open Číňance Li Na po setech 3:6 a 4:6. 

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Dvacetiletý Veselý v Kalifornii absolvoval první turnaj série Masters v kariéře a poprvé v životě nastoupil proti hráči z top ten světového žebříčku. V duelu s Murraym nebyl daleko od senzace - v prvním setu se oklepal ze špatného startu a ze stavu 0:3 ho dotáhl do tie-breaku, který ovládl 7:2.

Obě následující sady zahájil 77. hráč světa ziskem Murrayho podání, ale pokaždé se mu stala osudnou osmá hra. Za stavu 4:3 ani jednou nedokázal brejk potvrdit a prohrál následující tři gamy a tím i sety. O svou životní výhru bojoval svěřenec daviscupového kapitána Jaroslava Navrátila až do posledního míčku, za stavu 4:5 ve třetím setu odvrátil dva mečboly, ale ten třetí už jeho favorizovaný soupeř proměnil. Po Lukáši Rosolovi tak pátý nasazený Murray ve třech setech porazil druhého českého hráče za sebou.

V téměř tříhodinovém utkání, jež přineslo na mužský tenis netypicky vysoký počet 14 ztracených podání, přišel Veselý o svůj servis osmkrát a udělal 11 dvojchyb. Indian Wells nicméně opouští s vylepšením osobního maxima, neboť poprvé na turnaji ATP přešel přes druhé kolo.

"Nebyl to moc pohledný zápas, oba jsme měli problém potvrdit brejk. On dobře využíval úhly, rozehrával výměny a má nebezpečný tvrdý levácký servis. Když zlepší voleje, tak bude moci využívat i hru servis – volej. Hraje prvním rokem na okruhu, a až si zvykne, bude určitě ještě lepší a nebezpečný," řekl Murray.

V historicky prvním vzájemném utkání dokázala Plíšková vzít světové dvojce v každé sadě jednou servis. Sama si ho však prohrála v obou setech dvakrát a po hodině a 22 minutách odešla 71. hráčka světového žebříčku poražena. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy