Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Veselému titul z Dubaje unikl. Ve finále nestačil na Rubljova

Třetí a nejcennější titul v kariéře měl na dosah, povedenou jízdu v Dubaji ale do zdárného konce nedotáhl. Jiří Veselý podlehl ve finále Rusovi Andreji Rubljovovi, jenž v prvním vzájemném duelu zvítězil 6:3 a 6:4, čímž navázal na triumf v Marseille v minulém týdnu.

Je nám líto, video expirovalo.
Veselý podlehl Rubljovovi a na titul v Dubaji nedosáhl

Osmadvacetiletý Veselý, jenž mohl v Dubaji vyhrát jako první kvalifikant v historii, už na turnaji další cenný skalp nepřidal. Po dvoukolové kvalifikaci porazil bez ztráty setu Marina Čiliče, Roberta Bautistu a ve čtvrtfinále i světovou jedničku Novaka Djokoviče. V semifinále zdolal po více než tříhodinové bitvě Kanaďana Denise Shapovalova, se sedmým hráčem světa Rubljovem ale prohrál za hodinu a 21 minut.

"Byl to bláznivý týden, fantastický. Začal jsem v kvalifikaci a pak odehrál v hlavní soutěži zápasy proti úžasným hráčům. Snažil jsem se hrát co nejlépe a zčistajasna vyhrával. To bylo úžasné," řekl Veselý při slavnostním vyhlášení. "Gratuluju k výhře a nechápu, jak může dva týdny po sobě zvládnout dvě finále a zvítězit. To je parádní," ocenil Veselý ruského soupeře.

O čtyři roky mladší Rubljov slaví jubilejní desátý titul v kariéře a vítěznou sérii protáhl na 13 zápasů v součtu dvouher a čtyřher. Minulý týden v Marseille totiž získal trofej v obou soutěžích.

Díky finálové účasti se Veselý, aktuálně 123. hráč pořadí ATP, vrátí do první stovky žebříčku. V pondělním vydání se posune na 74. místo a vrátí se do pozice české jedničky. Ve sbírce má titul z Puné z roku 2020 a z Aucklandu, kde v roce 2015 došel k trofeji z kvalifikace.

Už po čtvrtfinálové výhře nad Djokovičem se Veselý radoval, že se mu konečně po ročním trápení zase daří. "Tento turnaj mi dodá spoustu pozitivních věcí pro příští týdny a měsíce. Doufám, že jsem na správné cestě," řekl levou rukou hrající tenista, jehož výkonnost loni ovlivnil prodělaný covid či autonehoda. "Když se nedaří, ztrácíte trpělivost i víru, ale jeden turnaj může měnit vše. Proto doufám, že tohle je prvním krokem správným směrem," řekl Veselý.

"Věřím, že tento týden znamená změnu v mé kariéře. Musí. Chci si vzít pozitivní věci, které se mi tady podařily. Doufám, že na to v sezoně navážu a bude to skvělý rok," řekl.

K úspěchu v Dubaji pomohla příbramskému rodákovi i přítomnost jeho nejbližších. "Jakmile máte rodinu, úplně to změní vaše priority. A že je tu mám, je pro mě velká podpora. Nemusím přemýšlet nad tím, jestli jsou doma všichni v pořádku," popisoval Veselý.

Tenisový turnaj mužů v Dubaji:

Dvouhra - finále: Rubljov (2-Rus.) - Veselý (ČR) 6:3, 6:4.

Čtyřhra - finále: Pütz, Venus (4-Něm./N. Zél.) - Mektič, Pavič (1-Chorv.) 6:3, 6:7 (5:7), 16:14.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články