Následuje
Magazín českého snowboardingu

Venus Williamsová spěchala do wimbledonského semifinále

Londýn - Rázně a bez sebemenších problémů postoupila Venus Williamsová do semifinále Wimbledonu. Obhájkyně titulu a třetí nasazená tenistka dnes nedala šanci Polce Agnieszce Radwaňské, kterou deklasovala jasně ve dvou setech 6:1 a 6:2. Pětinásobná vítězka na trávě v All England Clubu neztratila v Londýně set již podevatenácté za sebou. Jedenáctá nasazená Radwaňská měla k zisku sady daleko, jelikož tlaku Američanky nedokázala čelit. Sice vedla v druhé sadě 2:0, ale pak ztratila šest her.

"Ona (Radwaňská) je výbornou hráčkou na trávě, hraje míče nízko a rychle, a tak jsem ráda, že jsem zápas zvládla rychle," těšilo Venus Williamsovou. "Jsem v semifinále, tam jsem se chtěla vidět."

Soupeřkou Williamsové v boji o postup do sobotního finále bude ve čtvrtek buď Ruska Dinara Safinová, nebo německá hráčka Sabine Lisická. Venus Williamsová může vyhrát Wimbledon potřetí za sebou, což se naposledy povedlo legendární Němce Steffi Grafové v letech 1991 až 1993. Podle formy amerických sester odborníci odhadují, že by se mohlo opakovat loňské finále Venus a Sereny Williamsových. "To by bylo fantastické. Doufám, že by to tak mohlo být," usmála se Venus.

Vyvrcholení turnaje bude rusko-americké

Světová jednička Safinová měla s devatenáctiletou nenasazenou Lisickou dva sety velké problémy. Nakonec však ve velkém horku vyhrála 6:7, 6:4 a 6:1 a poprvé si zahraje wimbledonské semifinále.

Vyvrcholení dvouhry žen bude mít rusko-americký nádech. Vedle Safinové si totiž účast v semifinále zajistila i její krajanka Jelena Dementěvová, která vyřadila Italku Francesku Schiavoneovou dvakrát 6:2. A semifinálovou soupeřkou Dementěvové bude Serena Williamsová.

Světová i turnajová dvojka porazila mladou Bělorusku Victorii Azarenkovou ve dvou setech 6:2 a 6:3. Útočně naladěná Williamsová v prvním setu udělala jen jednu nevynucenou chybu. Jediný problém měla na začátku druhé sady, kdy prohrávala 2:3.

Serena Williamsová
zdroj: Wikipedia.org
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy