Následuje
Finále ČP Liberec

Ve Fed Cupu s Itálií nastoupí do dvouher Šafářová a Hradecká

Řím - České tenistky vstoupí do úvodních dvouher semifinále Fed Cupu proti obhájkyním titulu Italkám s Lucií Šafářovou a Lucií Hradeckou, která dostala v nominaci přednost před Petrou Kvitovou. Na antuku na římském stadionu Foro Italico v sobotu jako první nastoupí týmová dvojka Hradecká proti světové patnáctce Flavii Pennettaové. Šafářová se poté představí v souboji s Francescou Schiavoneovou, které v žebříčku WTA patří 17. pozice. Rozhodl o tom dnešní los. Přímé přenosy z Fed Cupu nabídne o víkendu program ČT4 i zpravodajský web ČT24.

Čtyřiadvacetiletá Hradecká dostala před Kvitovou přednost po povedeném vystoupení při debutu v týmové soutěži proti Německu, kde výhrou nad Andreou Petkovicovou pomohla k postupu. Naopak Kvitová z osmi zápasů ve dvouhrách třikrát prohrála. Navíc z posledních čtyř utkání na světovém okruhu odešla třikrát jako poražená, v březnu v Indian Wells nestačila právě na Italku Pennettaovou. 

Do závěrečné čtyřhry kapitán Petr Pála nominoval Květu Peschkeovou a Kvitovou. Tu však s největší pravděpodobností ale nahradí právě Hradecká, která ve dvojici s Peschkeovou vyhrála čtyřhru v předchozím souboji s Německem. Domácí tým spoléhá na osvědčené duo Sara Erraniová a Roberta Vinciová; ta ještě fedcupovou čtyřhru nikdy v kariéře neprohrála.

Italky mají skvělou formu. Češky budou bojovat

Favoritkami utkání jsou Italky, které obhajují titul a začátek antukové sezony je zastihl ve skvělé formě, ale tenis je nevyzpytatelný. "Věřím, že nejsme úplně bez šance," řekl v týdnu Pála. "Popereme se o postup," řekla Šafářová. Tenistky by v boji o finále měl z hlediště podpořit i nejlepší český hráč Tomáš Berdych. Přítele Šafářové a čtrnáctého hráče světa totiž čeká od pondělí na zdejší antuce turnaj série Masters.

Reportáž Petra Kubáska

Přesto Italky uznávají sílu svých soupeřek. "Šafářová je velká hráčka, stále je velmi mladá a má velký talent. Důležité bude, abych se soustředila na svoji hru. Bude to těžký zápas a doufám, že jí oplatím porážku z našeho posledního souboje v Paříži," prohlásila Schiavoneová.

Češky sice mají s Itálií vyrovnanou bilanci 3:3, ale poslední tři vzájemné zápasy prohrály. Naposledy Češky zvítězily v roce 1993 a byla u toho i Jana Novotná, která přijede tým do Říma podpořit.

Soupeř Italek nebo Češek pro listopadové finále Fed Cupu vzejde z duelu Američanek s Ruskami. Mírnými favoritkami jsou hostující Rusky, jelikož mají ve svém středu šestou hráčku světa Jelenu Dementěvovou. Američanky opět neposílila ani jedna ze sester Williamsových, a tak je jejich jedničkou Melanie Oudinová.

Melanie Oudinová
zdroj: ČTK/AP autor: Kathy Willens
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy