Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Ve čtyřhře na French Open vyhráli Čech Dlouhý a Ind Paes

Paříž – Titul ze čtyřhry na French Open slaví český tenista Lukáš Dlouhý společně s Indem Leanderem Paesem. Ve finálovém zápase porazila třetí nasazená dvojice Wesleyho Moodieho s Dickem Normanem ve třech setech 3:6, 6:3 a 6:2. Dlouhý se tak stal po Jaroslavu Drobném, Tomáši Šmídovi a Danielu Vackovi čtvrtým českým vítězem čtyřhry na Roland Garros. Dlouhý s Paesem zároveň oslavili v Paříži rok úspěšné spolupráce, jejímž dosavadním vrcholem je právě vítězství ve French Open.

Tenisté Leander Paes a Lukáš Dlouhý
zdroj: zimbio.com

"Ani nevím, co říct, nikdy jsem na grandslamu nic nevyhrál," řekl Dlouhý při ceremoniálu na dvorci. "Díky moc Leanderovi a všem, kteří mě podporovali," dodal šestadvacetiletý český tenista.

Česko-indickému páru nevyšel vstup do utkání, prohrával 0:3 a ztracený brejk už zpět nezískal. Paes dostal od Belgičana Normana, v 38 letech nejstaršího finalisty grandslamové čtyřhry, míčem do nosu, ale mohl pokračovat v utkání.

Druhý set se naopak česko-indické dvojici vydařil a o titulu musela rozhodnout třetí sada. V té se opět dařilo Dlouhému s Paesem, kteří skoro dvoumetrové soupeře eliminovali technickou hrou.

Dlouhý tak proměnil svou čtvrtou finálovou účast na grandslamu v zisk prvního deblového titulu. Předloni dvakrát neuspěl s Pavlem Víznerem a minulý rok na US Open s Paesem.

V Paříži se z titulu ve čtyřhře naposledy radoval Daniel Vacek s Jevgenijem Kafelnikovem, kteří v roce 1997 obhájili titul. Paes stál také u posledního českého deblového triumfu na grandslamu, před třemi lety vyhrál US Open spolu s Martinem Dammem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy