V šachu

Vaidišová prošla v Barceloně do druhého kola

Barcelona - Česká tenistka Nicole Vaidišová postoupila na turnaji v Barceloně do druhého kola. Na španělské antuce porazila Ukrajinku Jevgeniji Savranskou jasně ve dvou setech 6:2, 6:4 a v dalším kole se utká s Italkou Franceskou Schiavoneovou. Vaidišová se měla původně na úvod turnaje utkat se třetí nasazenou hráčkou Anabel Medínaovou. Domácí tenistka však v pondělí odstoupila kvůli zranění břišního svalu a v pavouku ji nahradila Savranská.

Nicole Vaidišová
zdroj: AP autor: Sang Tan

Devatenáctiletá Vaidišová neměla v dnešním duelu s 228. hráčkou světového žebříčku Savranskou větší potíže. Pětadvacetiletou Ukrajinku, která nastoupila k prvnímu letošnímu duelu na okruhu WTA, porazila za hodinu a sedm minut a potvrdila, že se jí vrací forma.

Barcelona je čtvrtým turnajem za sebou, kde bývalá česká jednička dokázala postoupit přes první kolo. V Miami a Indian Wells vypadla ve třetím kole, před týdnem v Marbelle prohrála už ve druhém.