Následuje
ODM 2020: Klávesové nástroje

Vaidišová podruhé pověsila tenisovou raketu na hřebík. Tentokrát definitivně

Praha – Dva roky po návratu na kurty ukončila Nicole Vaidišová definitivně tenisovou kariéru. Dvojnásobná semifinalistka na grandslamech a sedmadvacetiletá bývalá světová sedmička laborovala v posledních měsících opět se zdravotními problémy a kvůli nim na Instagramu oznámila, že už hrát nebude.

Nicole Vaidišová
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

"Tohle jsou pro mě jedny z nejtěžších slov na psaní. Po měsících a měsících zvažování a přemýšlení jsem se rozhodla odejít z profesionálního tenisu," uvedla Vaidišová v emotivním prohlášení. V tenisovém životopisu jí zůstane šest titulů z okruhu WTA a účasti v semifinále na French Open 2006 a Australian Open 2007.

V elitní desítce světového žebříčku byla už v 17 letech. O rok později se dostala na sedmou pozici, ale kvůli potížím s ramenem v březnu 2010 kariéru ukončila. Po více než čtyřleté pauze se v září 2014 vrátila, ale znovu ji brzdily zdravotní problémy a výraznějšího úspěchu už nedosáhla. Naposledy hrála v květnu turnaj ITF v Györu.

"Bohužel jsem poslední dva roky trávila více času u lékařů, v nemocnicích nebo na fyzioterapii než na kurtu. Bylo to pro mě hodně těžké období - nejen pro mé tělo, ale také pro mou hlavu. Bohužel se nepodařilo dostat mé tělo do stavu, v jakém bych byla schopná hrát," doplnila rodačka z Norimberku, jež odehrála i 14 zápasů ve Fed Cupu, z toho dvanáct vítězných.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy