Následuje
MS 2020 Itálie

V USA válely. Mertensová se Sabalenkovou slaví jako páté tenistky slunný dvojboj

Jako páté dvojici v tenisové historii se povedlo Elise Mertensové a Aryně Sabalenkové získat takzvaný Sunshine Double. Po Indian Wells vyhrály čtyřhru i v Miami, tedy na dvou největších akcích po grandslamech, a druhou trofej slavily Belgičanka s Běloruskou při teprve třetím společném startu.

Deblistky Elise Mertensová a Aryna Sabalenková
zdroj: ČTK/ZUMA/AFP7

V lednu na Australian Open hrály spolu poprvé. V osmifinále je tehdy ve třech setech vyřadily nasazené české jedničky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou. V březnu ale Mertensová se Sabalenkovou vyhrály všech 10 zápasů a slaví prestižní "slunný dvojboj".

Na ten jako první dosáhly v roce 1990 české tenistky Jana Novotná s Helenou Sukovou a do neděle zatím naposledy Martina Hingisová se Saniou Mirzaovou před čtyřmi lety. Na seznamu majitelek Sunshine Double už jsou jen páry Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová (z roku 2002) a Raymondová se Samanthou Stosurovou (2006 a 2007).

"Dostaly jsme se do skvělé společnosti," řekla dvacetiletá rodačka z Minsku Sabalenková, desátá hráčka světa ve dvouhře. O tři roky starší Mertensová je v singlovém žebříčku sedmnáctá.

Ve čtyřhře v neděli Belgičanka oslavila osmý titul, Sabalenková druhý. Zkušenou australsko-čínskou dvojici Stosurová, Čang Šuaj ve finále porazily 7:6, 6:2.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy