Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Rakousko

V semifinále Fed Cupu na půdě USA nenastoupí žádná z tradičních opor

Praha - Nečekanou zprávu oznámil nehrající kapitán fedcupového týmu Petr Pála. Nejlepší české tenistky totiž nepojedou na semifinálové utkání do USA, které proběhne 22. a 23. dubna. V nominaci jsou Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková, Denisa Allertová a Markéta Vondroušová. 

Kateřina Siniaková
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

V termínu těsně před začátkem antukové sezony v Evropě nebudou semifinále týmové soutěže hrát vedle zraněné Petry Kvitové ani aktuálně třetí hráčka světa Karolína Plíšková, Barbora Strýcová a Lucie Šafářová. S jejich přispěním Češky Fed Cup vyhrály pětkrát za posledních šest let. Tentokrát se omluvily kvůli náročnému programu i kvůli doléčování drobných zdravotních problémů.

"Ty holky toho udělaly hrozně moc, o to víc jim člověk vyhoví. Už jsme to zažili, teď se jich jenom sešlo víc najednou," řekl Pála.

Je nám líto, video expirovalo.
Pála: Holky mě požádaly, jestli bych neudělal nominaci bez nich

Americká kapitánka Kathy Rinaldiová se musí podle očekávání obejít bez světové dvojky Sereny Williamsové, chybí také její starší sestra Venus (12. v žebříčku WTA) i desítka Madison Keysová.

Jedničkou výběru USA bude Coco Vandewegheová (24.), kterou doplňují Lauren Davisová (36.), Shelby Rogersová (49.) a první deblistka světa Bethanie Matteková-Sandsová.

"Je to sestava, kterou jsem z velké části předpokládal. Jenom jsem čekal, jestli bude hrát Keysová. Teď už víme, že místo ní nastoupí Davisová. Přesto stále platí, že po dlouhé době nejsme favorité. Myslím, že procentuálně to je z našeho pohledu pětatřicet ku pětašedesáti," komentoval Pála nominaci soupeře.

Z českého výběru, který bude v zámoří usilovat o postup do finále, mají fedcupové zkušenosti jen Siniaková s Allertovou. Obě ale hrály pouze čtyřhry za rozhodnutého stavu. Kristýna Plíšková i sedmnáctiletá Vondroušová jsou v nominaci poprvé.

Dějištěm zápasu bude resort Saddlebrook. Na antuce hrály české tenistky ve Fed Cupu naposledy v 1. kole v roce 2014 ve Španělsku a po obratu zvítězily 3:2. O rok dříve prohrály na antuce v Itálii. V tomto ročníku české tenistky zvítězily v 1. kole v Ostravě nad Španělskem 3:2 a mezi čtyři nejlepší celky Fed Cupu se probojovaly podeváté v řadě.

S Američankami si zopakují semifinále z roku 2009, kdy v Brně prohrály z mečbolu 2:3. Oba nejúspěšnější týmy soutěže se spolu utkaly jedenáctkrát a české resp. československé reprezentantky uspěly jen dvakrát v letech 1983 a 1985.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy