Následuje
Panorama

V prostějovském finále si zahrají Štěpánek s Hájkem

Prostějov - V sobotním finále tenisového challengeru UniCredit Czech Open v Prostějově se střetnou čeští daviscupoví reprezentanti Radek Štěpánek a Jan Hájek, který obhajuje loňské prvenství. Oba se spolu ještě nikdy v turnaji neutkali, shodně vyhráli prostějovský challenger dvakrát. Hájek, který titul získal v letech 2006 a 2009, dnes v semifinále zdolal dalšího českého hráče Jaroslava Pospíšila 6:4, 2:6 a 6:3. Vítěz turnaje z let 2003 a 2004 Štěpánek porazil Kazacha Andreje Golubjova 6:3, 6:2.

Devětadvacetiletý Pospíšil, jenž je na žebříčku ATP až na 436. místě, postoupil do hlavního turnaje z kvalifikace. Na Hané odehrál už sedmý zápas v průběhu šesti dnů, přesto se zkušenějšího soupeře, který je ve světovém žebříčku o 361 míst výše, nezalekl a zejména ve druhém setu jej často přehrával. "Věděl jsem, že hraju o životní úspěch. Vítězství by mě posunulo na žebříčku hodně vysoko. Jsem zklamaný, ale prohra se mi v hlavě rozleží," řekl Pospíšil.

Hájek přiznal, že v utkání byl dost nervózní. "Myslel jsem si, že ho po vyhraném prvním setu zlomím. Ale Pospíšil hrál výborně," uznal Hájek. Ve druhém setu prohrával už 0:5, a tak šetřil síly na rozhodující sadu, přesto ještě využil ztrátu koncentrace soupeře a uhrál dvě hry. Ve třetím setu Hájek získal brzy náskok 4:1, Pospíšil sice utkání na chvíli zdramatizoval a snížil na rozdíl jediné hry, favorit už si ale nenechal postup vzít. Hájek protáhl svoji vítěznou sérii v Prostějově už na dvanáct zápasů.

Semifinálová utkání v Prostějově

Jan Hájek:

"Společně s výsledky Tomáše Berdycha jsou naše prostějovské výsledky dobrým signálem před nadcházejícím Davisovým pohárem."

Štěpánek ve druhém semifinále proti 77. hráči žebříčku ATP potvrdil roli favorita. Do stavu 3:3 si oba soupeři sice drželi podání, ovšem hned první brejk dokázal využít v zisk sady. Štěpánkův soupeř si často stěžoval na povrch kurtu a byl psychicky rozhozený. "Od začátku jsem byl agresivnější než on. Snažil jsem se hrát více na síti a zkracovat výměny, protože když dostane Golubjov čas, tak je zezadu nekompromisní," uvedl po utkání Štěpánek, jenž zrychloval hru a tlačil se na síť i po druhém podání soupeře. Ve druhém setu Štěpánek získal už za stavu 2:2 protivníkovo podání a utkání dotáhl s přehledem do vítězné koncovky.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy