Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
František Plánička

V Praze si zahrají Agassi a Grafová

Praha - Američan Andre Agassi a Němka Steffi Grafová přijedou příští rok na exhibici do České republiky. V plánu jsou dvouhry Agassiho a Grafové na jeden set s nejmenovanými soupeři a nakonec smíšená čtyřhra. Slavný tenisový manželský pár se představí v rámci čtvrtého dílu Tennis Advantage v listopadu v pražské O2 areně. Oznámil to Miroslav Černošek, majitel pořádající agentury Česká sportovní.

"Od léta jednáme a vyměňujeme si smlouvu s jejich manažery. Jsou atraktivní, protože jsou párem a mají dohromady skoro třicet grandslamových titulů," řekla manažerka projektu Petra Píchalová-Langrová.

Proti Agassimu a Grafové by se teoreticky mohli postavit Tomáš Berdych a jeho přítelkyně Lucie Šafářová. "Nemůžu to vyvrátit ani potvrdit, ale s aktivními hráči je těžké dopředu plánovat a dohadovat se. Spíše se snažíme dojednat někoho z bývalých tenisových legend, českých i světových obecně," uvedla Píchalová-Langrová. Pořadatelé doufají, že exhibice v polovině listopadu skutečně vyjde. Letos měl Agassi hrát v Bratislavě, ale nakonec do slovenské metropole nedorazil.

Exhibice Advantage Tennis

se poprvé konala v roce 2008 za účasti Američana Peta Samprase, který hrál s Radkem Štěpánkem. Loni se představil mimo jiné Švéd Stefan Edberg a letos se do Ostravy vrátil slavný rodák Ivan Lendl.

Čtyřicetiletý Agassi se v Česku představil před dvanácti lety. V roce 1998 vyhrál halový turnaj ATP Tour Czech Indoor v Ostravě. O rok později měl hrát antukový turnaj na pražské Štvanici Czech Open, ale odhlásil se kvůli zranění ramene. O rok starší Grafová, která se za Agassiho provdala v roce 2001 a má s ním syna Jadena Gila a dceru Jaz Elle, vyhrála 22 grandslamových turnajů ve dvouhře. Na Štvanici hrála za Německo ve Fed Cupu v roce 1986. Pak se měla bývalá světová jednička a svěřenkyně českého trenéra Pavla Složila v Česku představit ještě v roce 1997 na exhibici v Brně, ale nakonec se s Janou Novotnou pouze zúčastnila charitativní akce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy