Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MFK Chrudim - FK Pardubice

V pondělí box, v sobotu finále na Štvanici. Martincová se přes únavu zhostila role náhradnice na jedničku

Z plného tréninku a navíc zmožená i po pondělním boxu kývla tenistka Tereza Martincová na to, že naskočí jako náhradnice do turnaje na Štvanici. Nechtěla si nechat ujít šanci zahrát si s domácí špičkou a přes únavu ji využila dokonale. Po dvou výhrách postoupila do finále antukového LiveScore Cupu.

Tereza Martincová
zdroj: ČTK/AP autor: Peter Klaunzer

"Rozpadám se, jsem úplně vyčerpaná a kožená, ale jsou tady naše nejlepší holky, tak mi to nedalo si to zkusit. Říkala jsem, že tuhle příležitost zahrát si s takovýma holkama neodmítnu. K takovýmhle zápasům se dostávám těžko," řekla 133. hráčka světa, jež na turnajích okruhu WTA musí absolvovat kvalifikace.

U Negrelliho viaduktu si díky záskoku za zraněnou světovou osmnáctku Markétu Vondroušovou připsala na konto skalp Kristýny Plíškové (69. WTA) a překvapivě i světové šestadvacítky Karolíny Muchové, kterou zdolala za dvě hodiny a dvacet minut.

V kariéře porazila lepší hráčku jen jednou, před třemi lety zdolala Francouzku Caroline Garciaovou, která tehdy v Gstaadu byla dvacítkou. "Ale já to žebříčkově úplně nehodnotím, neřeším, jelikož každá holka má svoje kvality," podotkla Martincová.

Pyšná na sebe může být především z pohledu odolnosti. "Jo, že jsem to vydržela. Když jsem šla na zápas s Muchovou, tak jsem se modlila, abych aspoň něco předvedla, aby to nebylo tragický, protože jsem se cítila koženě," řekla Martincová.

Jelikož s účastí nepočítala, tak normálně trénovala. A dávala si pořádně do těla. V pondělí zkusila poprvé box. "Jak máme teďka volněji, tak se dají využít jiné aktivity. A musím říct, že to byl slušnej záhul. Z toho jsem se dostávala dlouho."

Nešetřila se ani tenisově. V úterý hrála podle svých slov čtyři a půl hodiny. Ve středu další dvě a půl a teprve poté dostala nabídku nastoupit, a to hned vpodvečer. "Nevěděla jsem, jestli jsem ready, ale využila jsem šanci si zahrát dobré zápasy a zvláště v téhle době," řekla s připomínkou, že světové turnaje se kvůli koronaviru nehrají.

Oba zápasy, s Kristýnou Plíškovou i s Muchovou, měly divoký průběh. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. "Měla jsem výpadky, protože jsem cítila, že se trošku rozpadám, ale snažila jsem se nepřipouštět si to. Je pro mě cenné hrát zápasy s takovejma holkama. Snažila jsem se v sobě najít síly, abych to dohrála," řekla Martincová.

Nebála se, že by se mohla zranit. "Jsem taková, že se snažím hrát za každou cenu. Mám namožené tělo, ale nejde to do zranění, to už poznám," ujistila a přiznala, že si pomáhala i energetickými nápoji. "Potřebovala jsem se nakopnout, tak jsem do sebe lila kafe a redbully."

Má ale čas se na finále nachystat. Hrát o titul bude v sobotu od 17:00. "Den volna si dát nemůžu, protože bych zatuhla. Půjdu si na půl hoďky zahrát, vyťukat se, vyšvihat, protože v konci jsem to všemožně tahala," řekla Martincová.

Doufala, že by si ve finále mohla zahrát s Karolínou Plíškovou. S českou jedničkou se potkala loni na US Open a prohrála ve dvou tie-breacích. "Budu hrát míč po míči. Nemám ráda slovo 'užívat si', přece jen jdete na kurt s tím, že chcete vyhrát. Ale přece jen, abych si zahrála s Kájou, tak nevím kolika kvalifikačními koly si musím projít."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy