Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

V Paříži bude scházet. Berdych se z Roland Garros odhlásil kvůli zdraví

Do grandslamového Roland Garros nezasáhne Tomáš Berdych. Český hráč se odhlásil kvůli zdravotním problémům. Berdych nehraje už více než dva měsíce.

Smutek Tomáše Berdycha
zdroj: ČTK/Panoramic/chryslene caillaud

"Musel jsem udělat další těžké rozhodnutí, odhlásit se z Roland Garros. Nejsem stoprocentně připravený tak, jak bych si představoval, kvůli zdravotním problémům, které mě poslední dobou trápí," uvedl Berdych.

Třiatřicetiletý český tenista hrál naposledy začátkem března na betonech v Indian Wells, kde vypadl v prvním kole. Z dalších turnajů se postupně odhlašoval kvůli bolavým zádům, jež ho připravily už o polovinu minulé sezony.

"Nesnáším, když se musím odhlásit a nehrát grandslam, na který mám dobré vzpomínky, ale musím se dobře připravit na další část sezony, což je tráva. Uvidíme se v Londýně," doplnil Berdych s vyhlídkou na travnaté turnaje s vrcholem ve Wimbledonu.

Loňskou sezonu musel Berdych předčasně ukončit v červnu právě před Wimbledonem. Po lednovém comebacku na ATP Tour si zahrál mimo jiné finále v Dauhá a osmifinále Australian Open. Ve světovém žebříčku uzavírá první stovku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy