Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

V Ostravě se po Plíškové nepředstaví ani Krejčíková

Vítězka Roland Garros Barbora Krejčíková se odhlásila z ostravského turnaje WTA. Tenisová akce, která startuje v pondělí, tak přišla o další domácí hvězdu. Zraněné zápěstí již vyřadilo Karolínu Plíškovou. Seriál přímých přenosů nabídne ČT sport a web ctsport.cz.

Barbora Krejčíková
zdroj: AP autor: John Minchillo

Čerstvě světová sedmička Krejčíková v omluvě uvedla, že se po problémech na US Open, kde dohrávala osmifinále v mrákotách, dostatečně nezotavila.

"Abych mohla předvádět takový tenis, jaký si publikum v Ostravě zaslouží. Velice mě mrzí, že nakonec na turnaji v domácím prostředí budu chybět. Opravdu jsem se na Ostravu těšila," uvedla Krejčíková.

V hlavní soutěži se představí čtyři domácí hráčky

Petra Kvitová je druhou nasazenou a má v 1. kole volný los. Osmá nasazená Karolína Muchová si počká na soupeřku z kvalifikace a na divoké karty hrající Kateřinu Siniakovou a Terezu Martincovou svedl los 1. kola proti sobě.

Volný los mají stejně jako Kvitová i turnajová jednička Iga Šwiateková z Polska, trojka olympijská vítězka z Tokia Belinda Bencicová ze Švýcarska a čtyřka Řekyně Maria Sakkariová.

"V Česku hraju moc ráda. Jezdila jsem sem často v juniorských kategoriích, a pak když jsem stoupala žebříčkem," řekla světová osmička Šwiateková, jež předloni vypadla v 1. kole na antuce v Praze. "A je moc fajn, že se hraje blízko mé rodné země, takže doufám, že přijedou polští fanoušci, což by bylo skvělé," přála si loňská vítězka antukového French Open.

Loni turnaj v upraveném kalendáři WTA nahradil čínské Čeng-čou, konal se v kategorii Premier a hrál se koncem října. Letos je zařazen do kategorie 500 s dotací 565 530 dolarů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy