Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

V O2 areně vrcholí přípravy na finále Poháru Billie Jean Kingové, logistiku komplikují covidová pravidla

Za dva dny se sejdou české tenistky před finále Poháru Billie Jean Kingové a v pražské multiareně už se finišuje s přípravami. Svěřenkyně kapitána Petra Pály budou mít při mistrovství světa ženských družstev šatnu na konci chodby naproti Američankám.

Kurt v O2 aréně
zdroj: ČT4 autor: Michal Krumphanzl

V O2 areně a přilehlé hale O2 universum jsou už sestavené modré kurty. Dokončují se lóže, instaluje se systém elektronických lajnových rozhodčí a ladí detaily.

"Vidíte malý zázrak. Jsme připraveni na startovní výstřel a oddechneme si po posledním mečbolu. Kéž by to byl náš vítězný míček," uvedl šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka v připomínce toho, že na přípravu bylo jen osm týdnů.

V hlavní hale je kurt položen, ještě mu chybí síť, ale třeba křesla pro hráčky na lavičce, před nimiž budou mít k dispozici obrazovky, už jsou na místě.

Je nám líto, video expirovalo.
Tenistky mají šatnu naproti Američankám, kurty už se ladí

Dvorec musí být hotov do čtvrtka, kdy ho po obědě poprvé vyzkouší česká jednička a světová čtyřka Barbora Krejčíková.

Chystat se hráčky budou v šatně, v které má každá místo se jménem. Češky sedí po pravici kapitána podle žebříčkového umístění.

Kabiny krášlí velkoformátová fotografie Pražského hradu s Karlovým mostem, nechybí zázemí pro fyzioterapii a někde vana pro ledovou lázeň.

Náročnost přípravy kolbiště na boj o titul spočívá ve skutečnosti, že se do Česka sjede dvanáct týmů a každý musí mít vlastní šatnu. Vše navíc komplikují covidová pravidla.

"Na to aréna nebyla stavěna, proto je vše extrémně náročné," řekl ředitel technické produkce Josef Ženíšek.

Organizátoři chystají tři takzvané bubliny pro jednotlivé skupiny, které se budou ve vnitřních prostorách pohybovat –⁠ hráčky s realizačními týmy, pořadatelé a média.

"Mají různé vstupy, museli se přidávat toalety, dělat samostatné jídelny. Máme patnáctou verzi logistiky," podotkl Ženíšek.

Češky zahájí boje ve skupině v podělí 1. listopadu duelem s Německem a druhé utkání se Švýcarskem sehrají o tři dny později.

Na jejich zápasy je prodáno přes polovinu z dvanáctitisícové kapacity. Do semifinále postoupí jen vítězky skupiny, finále je na programu v sobotu 6. listopadu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy