Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Malý fotbal ME 2018 Ukrajina

V Madridu hrát nebudu, vzkázal Berdych. Mé tělo potřebuje víc času na přípravu

Tenisoví fanoušci se Tomáše Berdycha příští týden v Madridu nedočkají. Hráč se rozhodl, že turnaj, na nějž dostal od pořadatelů divokou kartu, vynechá. Bývalá česká jednička kvůli obnoveným problémům se zády nehraje už dva měsíce.

Tomáš Berdych
zdroj: REUTERS autor: Ibraheem Al Omari

"Bohužel musím turnaj v Madridu vynechat. Mé tělo potřebuje více času na zotavení a přípravu, abych se dostal na odpovídající úroveň, která by mi umožnila soupeřit s těmi nejlepšími," uvedl dnes na Twitteru Berdych. "Chci poděkovat organizátorům v Madridu za nabídnutou divokou kartu, ale využije ji někdo jiný," dodal 104. hráč světového žebříčku.

Berdych hrál naposledy na začátku března, kdy vypadl v 1. kole v Indian Wells se Španělem Felicianem Lópezem, jenž je shodou okolností novým ředitelem madridského turnaje série Masters. V polovině dubna někdejší wimbledonský finalista oznámil, že od Lópeze dostal volnou kartu pro start v hlavní soutěži, a těšil se na comeback. Ten ale nyní opět odložil.

Kvůli problémům se zády už Berdych vynechal druhou polovinu loňské sezony. Po lednovém comebacku na ATP Tour po půlroční pauze si zahrál mimo jiné finále v Dauhá a osmifinále Australian Open. V dubnu rodák z Valašského Meziříčí vypadl po 15 letech z první stovky žebříčku a v roli české jedničky ho vystřídal Jiří Veselý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy