Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

V Hertogenboschi skončili tři čeští tenisté

Hertogenbosch (Nizozemsko) - Travnatý povrch v nizozemském Hertogenboschi dnes českým tenistům nepřál. České tenistky Petra Cetkovská ani Barbora Záhlavová-Strýcová neprošly na turnaji v Hertogenboschi do druhého kola. V soutěži mužů na nizozemské trávě dopadl stejně i Jan Hernych. V pavouku poslední generálky na Wimbledon tak zůstala z Čechů pouze sedmá nasazená Iveta Benešová.

Cetkovská se proti Rusce Xenii Pervakové, vítězce letošní juniorky na Australian Open, držela až do stavu 5:5 v prvním setu. Poté si však vybrala slabší chvilku a prohrála šest her v řadě. Situaci dokázala ještě zdramatizovat, nakonec však prohrála po setech 5:7 a 6:7.

Benešová se ve druhém kole utká s Thajkou Tamarine Tanasugarnovou, která povolila Záhlavové-Strýcové jen čtyři gamy. Zkušená hráčka neztratila ani jednou své podání a za 69 minut vyhrála 6:1 a 6:3.

Nedařilo se ani Hernychovi, který ztratil dobře rozehraný zápas s Kristofem Vliegenem. Český tenista vyhrál první set 6:2 a ve druhém vedl už 3:0, Belgičan ale výsledek otočil, sadu získal poměrem 7:5 a v té rozhodující dovolil Hernychovi jen dva gamy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy