Následuje
Buly

V Gstaadu senzačně triumfoval Brazilec Bellucci

Gstaad (Švýcarsko) - Brazilský tenista Thomaz Bellucci nečekaně vyhrál turnaj ve švýcarském Gstaadu. Až 119. hráč světa, který se do hlavního turnaje musel nejprve probít kvalifikací, uzavřel nejpovedenější týden své dosavadní kariéry dnešní výhrou nad dalším překvapivým finalistou Němcem Andreasem Beckem 6:4, 7:6. Po svém druhém finále v kariéře se tak radoval z prvního turnajového vítězství. Jednadvacetiletý Brazilec se dosud dostal do finále pouze v únoru na domácím podniku v Costa do Sauipe, ale neuspěl.

Thomaz Bellucci
zdroj: ČT24 autor: ČT24

V duelu s o dva roky starším Němcem byl Bellucci od začátku lepším hráčem a brzy si vypracoval náskok. Ve chvíli, kdy ve druhém setu prohrával 3:4, mu navíc pomohl déšť, který zápas na hodinu přerušil. Následně Brazilec dotáhl duel do tie-breaku, ve kterém svého soupeře jasně přehrál.

Bellucci v průběhu turnaje nečekaně vyřadil nasazenou jedničku Stanislase Wawrinku, turnajovou šestku Nikolase Kiefera, který vzdal pro zranění, v semifinále pak Rusa Igora Andrejeva. Za vítězství získá prémii 71 700 eur z celkové dotace 450 tisíc a do světového žebříčku si připíše 250 bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy