Následuje
SP Francie

V české extralize se představí daviscupoví a fedcupoví vítězové i Radwaňská

Prostějov – Vítězové Davis Cupu a Fed Cupu i polská hvězda Agnieszka Radwaňská se představí v závěru roku v české tenisové extralize. Soutěž s dotací čtyři miliony korun se uskuteční od 13. do 19. prosince a největším favoritem bude opět obhájce trofeje Prostějov v sestavě s Tomášem Berdychem a Petrou Kvitovou.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Zatím ještě nejsou všechny soupisky uzavřené. Myslím si však už teď, že letošní ročník bude ještě kvalitnější oproti loňsku, kdy hrálo šestadvacet tenistů z první stovky světového žebříčku," uvedl Petr Huťka, šéf Přerova a prezident Asociace extraligových tenisových klubů.

"Termín je pro tenisty, kteří zůstali na sklonku roku v Evropě, ideální příležitostí k rozehrání se před turnaji v Austrálii," dodal Huťka. Nejsilnější tým mají obhájci z Agrofertu Prostějov, kteří spoléhají na světovou šestku Tomáše Berdycha, osmičku Petru Kvitovou či Radwaňskou. Polskou hvězdu získal do svého týmu šéf klubu Miroslav Černošek. "Finančně to nebylo těžké, zbytek domluvil trenér Kvitové David Kotyza. Radwaňská s Kvitovou kamarádí, občas spolu trénují. Nemůžeme mít žádný jiný cíl, než letos opět vyhrát," řekl Černošek.

V týmu Prostějova se před dvěma lety objevila i tehdejší světová jednička Dánka Caroline Wozniacká, v minulosti třeba Martina Hingisová. I proto má klub už jedenáct titulů. Loni porazil ve finále I. ČLTK a triumfoval už počtvrté za sebou. Na soupisce Prostějova je i další fedcupová vítězka Lucie Šafářová (17.) či Němec Philipp Kohlschreiber (20).

V prvním utkání nastoupí Prostějov 16. prosince proti pražské Spartě, za kterou by měl hrát Radek Štěpánek, hrdina finále Davis Cupu proti Španělsku. Sparta získala do sestavy i Slováka Martina Kližana (30.) a spoléhá na Kláru Zakopalovou (28.), Rakušana Jürgena Melzera (29.) a jeho manželku Ivetu Benešovou (81.).

Fedcupová šampionka a stříbrná olympionička ve čtyřhře Lucie Hradecká hraje za I. ČLTK Praha, kde působí i Ivo Minář, člen vítězného daviscupového týmu. Deblová partnerka Hradecké Andrea Hlaváčková je členkou TK Neridé a další reprezentant Lukáš Rosol hraje ze Prechezu Přerov, která upustila od angažování Srba Viktora Troického. "Nebyl týmový hráč. Spoléháme spíš na tenisty, kteří dokážou tvořit partu," uvedl Huťka, jenž opět vsadil na Uzbeka Denise Istomina.

Program tenisové extraligy 2012:

Základní skupiny (13.- 15. prosince):
Skupina C (Milovice): LTC Pardubice, LASVIT, TK Neridé.
Skupina D (Liberec): Liberec, TCF PURUM Mariánské Lázně, TK Spartak JIhlava.

Semifinálové skupiny (16.- 18. prosince):
Skupina A (Prostějov): TK Agrofert Prostějov, TK Sparta Praha, vítěz skupiny C.
Skupina B (Přerov): TK Precheza Přerov, I. ČLTK Praha, vítěz skupiny D.

Finále (19. prosince, Prostějov): vítěz skupiny A - vítěz skupiny B. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy