Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Uzdravená Kvitová se těší na vrchol sezony na trávě

Prostějov - Uzdravená tenistka Petra Kvitová se těší na travnatou část sezony. Semifinalistka Roland Garros ji zahájí na turnaji v Eastbourne, po němž následují dva hlavní vrcholy, kterými budou obhajoba loňského triumfu ve Wimbledonu a následně v témže prostředí boj o olympijské medaile.

Petra Kvitová v souboji s Marií Šarapovovou
zdroj: Getty Images autor: Mike Hewitt

Na posledním turnaji, grandslamu na antuce v Paříži, Kvitovou trápil břišní sval a také bolest pravého ramena. "Po French Open jsem si chvíli odpočinula. Zůstala jsem v Paříži a vrátila se až v pondělí. Dá se říci, že jsem se vyléčila, i když ještě nějaká bolístka mě trápí. To bych ani nebyla já," poznamenala Kvitová.

Nejlepší česká tenistka současnosti neskrývala radost, že se po delší době vrací na travnaté kurty. "Na tomto povrchu se mi daří nejvíce. Proto jsem moc ráda, že tuto sérii prodlouží i olympiáda. Jen doufám, že nebude moc pršet a já si trávu ještě více užiji," dodala Kvitová.

Už má i jasno, jak po Wimbledonu vyplní přestávku před olympijským turnajem. Týden bude odpočívat, potom bude další týden trénovat v Prostějově a následně opět zamíří do Londýna. "Tomuto bloku jsem podrobila i předcházející přípravu. Byla náročnější, ale také jsem více odpočívala. Je to lepší než hrát na antuce," prohlásila Kvitová

Ve wimbledonské dvouhře ji čeká obhajoba titulu. "Bude to hodně těžký oříšek, ale nic není nemožné. Nejedu ale do Londýna s tím, abych vyhrála. Mým cílem je hrát dobrý tenis a soustředit se na nejbližší zápas," dodala Kvitová, která se snaží uniknout roli horké favoritky.

Na druhé straně si je dobře vědoma toho, že na olympijském turnaji bude pod ještě větším tlakem než na londýnském grandslamu. "Raději nevnímám, že veřejnost očekává tenisové medaile," poznamenala Kvitová.

Vedle dvouhry nastoupí v olympijském turnaji i ve smíšené čtyřhře společně s Radkem Štěpánkem. "Tam budou naše šance ještě větší, neboť do turnaje zasáhne pouze šestnáct dvojic. Ale smíšenou čtyřhru začnu asi trénovat až těsně před turnajem. Nebo až v den zápasu," usmála se Kvitová.

I když se Kvitová do Wimbledonu nesmírně těší, nepreferuje tento turnaj před ostatními grandslamy. "Spíše je tento turnaj na jiné úrovni. Je známější a každý jej chce vyhrát. Ale není více než první nebo poslední grandslam," tvrdí Kvitová.

Olympijskou atmosféru s životem ve vesnici sportovců si neužije. Všichni tenisté dali přednost osvědčenému modelu Wimbledonu a budou bydlet v pronajatých domech. Hlavně proto, že olympijská vesnice je daleko a cestování by bylo hodně náročné.

Zřejmě největší současnou soupeřkou Kvitové je vítězka French Open Maria Šarapovová. S ruskou světovou jedničkou letos už třikrát prohrála v semifinále: na Australian Open, ve Stuttgartu a naposledy právě na Roland Garros.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvitová zahájila přípravu

Kvitová tvrdí, že v těchto zápasech nebyla připravená na sto procent. "Semifinále v Paříži bylo na úrovni, Šarapovová si zasloužila vyhrát. V Austrálii jsem byla smutnější, teď jsem šanci měla," uvedla Kvitová.

Na otázku, zda si světová čtyřka troufá nyní Šarapovovou dvakrát porazit, Kvitová neodpověděla zcela jednoznačně. "Uvidíme, jak vyjde pavouk a kdy bychom na sebe narazily. Každý zápas je jiný. Loni jsem ji na trávě porazila. Brousit zuby si na mě může. Já si je brousím také," vzkázala Šarapovové obhájkyně wimbledonského titulu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy