Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Touchdown

Už ne na antuce. Třetí souboj týmů Kvitové a Plíškové mění termín i povrch

Třetí díl charitativní tenisové soutěže Tipsport Elite Trophy mezi týmy Karolíny Plíškové a Petry Kvitové chystá změny. Podnik se uskuteční o týden později, než bylo původně plánováno, a na tvrdém povrchu místo antuky. Na centrkurtu pražské Štvanice se bude hrát 18. až 20. července. Otazník visí nad čtvrtou částí série.

Petra Kvitová (uprostřed) v roli kapitánky na turnaji na Štvanici
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"V důsledku plánovaných turnajů WTA ve světě jsme se rozhodli pro změnu termínu a povrchu na třetí sérii turnaje," uvedli organizátoři.

Mezinárodní sezona, která stojí od března kvůli koronaviru, se má restartovat v srpnu. Ženská WTA Tour by měla začít 3. srpna v Palermu.

Třetí část souboje Černého týmu Plíškové a Růžového výběru Kvitové se měla hrát 11. až 13. července na antuce. Nově tedy bude 18. až 20. července a na tvrdém povrchu centrkurtu u Negrelliho viaduktu. Tenis s fanoušky se na slavný dvorec vrátí po devíti letech. Naposledy zde slavili titul v challengeru Lukáš Rosol a v turnaji ITF Lucie Hradecká v roce 2011. Předtím se zde hrál turnaj okruhu WTA.

Čtvrtý díl Elite Trophy byl na Štvanici plánován na 25. až 27. července. "Čtvrtá série je prozatím v jednání a termín zatím stanoven není," uvedli pořadatelé.

Tým Karolíny Plíškové vyhrál první dvě části soutěže na antuce. V Praze zvítězil 7:4, v Prostějově těsně 7:6 a vede 2:0.

Každý fiftýn je oceněn 50 korunami od organizátora a stejnou částku přidá Nadace Tipsport. Zatím bylo odehráno 2934 výměn, což znamená 293 400 korun. Vítězný tým výslednou částku věnuje na charitativní využití podle vlastního uvážení.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy