Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Úspěšná spolupráce podruhé končí, Lendl už není trenérem Murrayho

Britský tenista Andy Murray se dohodl na ukončení spolupráce s trenérem Ivanem Lendlem. Třicetiletý rodák z Glasgow o tom informoval na svých internetových stránkách.

Je nám líto, video expirovalo.
Murray se dohodl na ukončení spolupráce s trenérem Ivanem Lendlem

Murray se s Lendlem rozchází již podruhé. Poprvé spolu pracovali od začátku roku 2012 do března 2014. Po více než dvouleté přestávce pak kooperaci obnovili v červnu loňského roku.

Skotský tenista se pod vedením charismatického kouče dočkal v roce 2012 na US Open prvního grandslamového titulu a následující rok ukončil po 77 letech čekání britských fanoušků na domácího vítěze mužské dvouhry ve Wimbledonu.

Po loňském návratu k Lendlovi podruhé zvítězil ve Wimbledonu a získal rovněž druhou olympijskou medaili. Loni se také probojoval na první místo světového žebříčku.

Letos se ovšem Murray potýká se zdravotními problémy, kvůli kterým ukončil sezonu již v září a vypadl z elitní desítky. "Jsem Ivanovi vděčný za veškerou jeho pomoc," uvedl. "Měli jsme velký úspěch a hodně jsme se jako tým naučili," dodal. Nyní se hodlá soustředit na to, aby byl v lednu připraven hrát na Australian Open.

Ivan Lendl je nejslavnějším českým tenistou všech dob a jedním z nejlepších hráčů světové historie. Během své kariéry vyhrál 94 turnajů ve dvouhře a šest ve čtyřhře. Pětkrát opanoval Turnaj mistrů, třikrát US Open a French Open, a dvakrát Australian Open. Zakletým pro něj zůstal Wimbledon, kde dvakrát ztroskotal ve finále.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy