Následuje
Branky, body, vteřiny

Vondroušová už začíná trénovat s raketou, na kurty se ale vrátí až při US Open

Déle než se čekalo, trvá léčba po zranění zápěstí Markéty Vondroušové. Patnáctá hráčka světového žebříčku už sice začala trénovat s raketou, ale rozhodla se opakovaně odložit návrat k soutěžní hře a nyní počítá se startem až na posledním grandslamu sezony US Open. Ten začne v New Yorku 26. srpna.

Markéta Vondroušová
zdroj: Reuters autor: VINCENT KESSLER

"Po dohodě v týmu padlo rozhodnutí návrat ještě posunout a odhlásit se z turnaje v Cincinnati," uvedl manažer Vondroušové Jan Koukal.

Finalistka antukového grandslamu French Open laboruje se zraněním od vyřazení v 1. kole Wimbledonu. Její potíže způsobilo přetížení hrací ruky během antukové sezony, zánět se pak rozvinul při přechodu na trávu, kde se hraje s těžšími míčky.

Podle původních odhadů se Vondroušová měla vrátit na právě probíhajícím turnaji v Torontu, ale rehabilitace se protáhla. V Cincinnati začne jedna z generálek na US Open příští pondělí. "Toto zranění vyžaduje šetrný postup a čas. Prioritou je úplné vyléčení a kvalitní příprava," vysvětlil už dříve ošetřující lékař Vlastimil Voráček.

  

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy