Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Skotsko - Tonga

US Open budou moci hrát i tenisté z Ruska a Běloruska

Ruští a běloruští tenisté budou moci na rozdíl od Wimbledonu hrát navzdory pokračující válce na Ukrajině tenisový grandslam US Open. Podmínku ale dostali stejnou jako na nedávném Roland Garros: budou vystupovat pod neutrální vlajkou.

Rozhodnutí pro turnaj ve Flushing Meadows, jenž začne 29. srpna, dnes pořadatelé sdělili agentuře AP. Díky tomu tak bude moci současná světová jednička Daniil Medveděv z Ruska obhajovat titul.

Tenisté z Ruska, které na konci února zahájilo invazi na Ukrajinu, i spojeneckého Běloruska mohou na rozdíl od řady jiných sportů dál hrát turnaje, ale jen jako neutrální sportovci. Vyloučeno ale bylo Rusko z týmových soutěží.

"Stejně jako ostatní grandslamy, ITF, ATP a WTA, také USTA, která pořádá US Open, již dříve odsoudila a nadále odsuzuje nevyprovokovanou a neopodstatněnou ruskou invazi na Ukrajinu," uvedli zástupci americké asociace.

Na rozdíl od londýnských kolegů ale rozhodli jinak. "Každá organizace se musela vypořádat s mimořádnými okolnostmi. Na základě našich vlastních umožní USTA všem způsobilým hráčům bez ohledu na národnost soutěžit na US Open," dodali.

Nejslavnější turnaj světa Wimbledon za dva týdny začne bez hráčů z obou zemí. Tenisové organizace WTA a ATP reagovaly tím, že za londýnský grandslam nebudou letos udělovány body do světového žebříčku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články