Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Štěpánek s Paesem druhý grandslam na US Open nezískali

New York - Česko-indický deblový tým Radek Štěpánek a Leander Paes nedokázali ve finále čtyřhry na US Open porazit americký bratrský pár Bryanovi, když prohráli ve dvou setech 3:6 a 4:6. Dvojčata Bob a Mike získali svůj dvanáctý grandslamový titul a na kurtech Flushing Meadows vyhráli už počtvrté. Bryanové překonali v čele historických tabulek legendární Australany Marka Woodforda a Todda Woodbridge.

Leandr Paes s Radkem Štěpánkem
zdroj: Isifa

Štěpánek se radoval ze svého prvního grandslamového titulu ve čtyřhře na lednovém Australian Open, na kterém dominoval právě s Paesem. Ve finále tehdy Bryany porazili. Tentokrát se jim americké deblové specialisty zdolat nepovedlo.

Bryanové si připsali dvanáctý grandslamový titul a v čele historických tabulek překonali Australany Marka Woodforda a Todda Woodbridge. "Tohle dlouho nezapomeneme. Woodies byli našimi idoly a inspirací," řekl Mike Bryan. Na US Open letošní olympijští vítězové triumfovali už počtvrté.

Štěpánek měl ve finále velké problémy při podání hned v úvodu, dokázali však s Paesem odvrátit čtyři brejkboly. Český hráč, kterému lajnoví rozhodčí několikrát ohlásili chybu nohou, ale přišel o servis v šesté hře, což úvodní set rozhodlo.

Mike (vlevo) a Bob Bryanovi po zisku titulu na US Open 2012
zdroj: ČTK/AP autor: Charles Krupa

S podáním se Štěpánek trápil i nadále a podruhé v utkání servis ztratil hned v první hře druhého setu. Jeho manželka Nicole Vaidišová i Martina Navrátilová v hledišti se obratu nedočkaly a český tenista s Paesem i druhý set ztratili.

"Oni hráli od začátku výborně a při našem podání byli prakticky všude. Strašně nám ztěžovali život. Hráli jednoduše lépe a zasloužili si vyhrát," řekl Štěpánek na webu turnaje. "Prohráli jsme s jedním z nejlepších týmů světa," dodal Paes.

Štěpánek neuspěl ve finále čtyřhry na US Open podruhé v kariéře. Před deseti letech prohráli s Jiřím Novákem s Indem Mahešem Bhúpathím a Maxem Mirným z Běloruska. Paesovi se nepovedlo rozšířit sbírku výher na US Open, které opanoval s Lukášem Dlouhým v roce 2009 a s Martinem Dammem o tři roky dříve.

Leander Paes a Radek Štěpánek
zdroj: ČTK/AP autor: Charles Krupa

Přes prohru je finále pro Štěpánka povzbuzením před Davisovým pohárem. Z New Yorku poletí s Tomášem Berdychem do Buenos Aires na semifinále proti Argentině.

Před Štěpánkem neuspěla na US Open ve finále smíšené čtyřhry Květa Peschkeová s Polákem Marcinem Matkowským. Šanci dosáhnout na titul budou mít v neděli ve čtyřhře žen Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou a možná i Tomáš Berdych, kterého čeká v sobotu semifinále proti Britovi Andymu Murraymu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy