Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

Roddick hraje na US Open poslední turnaj kariéry

New York - Veškeré dění na grandslamovém US Open zastínilo překvapivé prohlášení Američana Andyho Roddicka, který na tiskové konferenci v den svých třicátých narozenin oznámil konec kariéry. S tenisem skončí po probíhajícím newyorském grandslamu bez ohledu na to, jak na něm dopadne. "Vždycky jsem chtěl skončit na tomhle turnaji, mám tady hodně příbuzných a přátel. Celý rok jsem věděl, že mi to bude jasné, až sem přijedu. A když jsem hrál první kolo, tak to jasné bylo," řekl Američan, jenž ve Flushing Meadows před devíti lety získal svůj jediný grandslamový titul.

Andy Roddick
zdroj: ČTK/AP

Rozhodnutí v něm zrálo delší dobu. "Několikrát jsem o tom během roku přemýšlel, souviselo to s tím, jak jsem se cítil. Nejsem si jistý, že je dost dobré to, jak jsem teď schopný hrát," vysvětloval své pohnutky.

Bývalý první hráč světového žebříčku nechce objíždět turnaje jako jeden z průměrných. "Na to mám spoustu jiných zájmů a jiných věcí, které mě baví," uvedl trojnásobný wimbledonský finalista, který na londýnské trávě vždy podlehl fenomenálnímu Rogeru Federerovi.

V Roddickovi ztrácí jednoho z velkých rivalů, kterého porazil v 21 ze 24 vzájemných zápasů. "Hrál jsem s ním pár skvělých bitev po opravdu dlouhou dobu, vzpomínám hlavně na wimbledonská finále. Je to opravdu skvělý tenista a šampion," dodal Švýcar.

Na rozdíl od ostatních Roddickovo oznámení nepřekvapilo Serenu Williamsovou. "Chvíli jsem to věděla. Znám Andyho spoustu let, od našich deseti. Řekl mi, že tohle bude pravděpodobně jeho poslední turnaj," prozradila wimbledonská a olympijská šampionka. "Doufala jsem, že změní názor, ale myslela jsem si, že to neudělá," dodala Američanka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy