Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Turecko

Finále US Open bude německo-rakouské. Kdo získá svou první grandslamovou trofej?

Němec Alexander Zverev a Dominic Thiem z Rakouska se utkají v nedělním finále US Open. Jeden z nich se po výhře ve Flushing Meadows stane před prázdným hledištěm poprvé grandslamovým vítězem.

Dominic Thiem
zdroj: ČTK/AP

Druhý nasazený Thiem zvládl v pátečním semifinále duel s loňským finalistou turnaje Daniilem Medvěděvem a Rusa porazil 6:2 a dvakrát 7:6.

Zverev měl mnohem více práce. Se Španělem Pablem Carreňem prohrával už 0:2 na sety a vyhrál až skoro za tři a půl hodiny 3:6, 2:6, 6:3, 6:4 a 6:3.

Thiem se do svého už čtvrtého grandslamového finále prodral díky zvládnutým koncovkám. V utkání dvakrát uklouzl a spadl, nechal si ošetřit kotník, druhý ani třetí set ale nedovolil soupeři dopodávat. Celkem odvrátil tři setboly a radoval se za necelé tři hodiny.

Je nám líto, video expirovalo.
Do finále US Open postoupili Thiem a Zverev

"Hrál jsem nejlepší tenis vždy v závěru setů. Oba tie-breaky byly úžasné, ale jsou mentálně těžké, vysilující. Upřímně, nemám je rád," řekl sedmadvacetiletý Rakušan, jenž hrál dvakrát o titul na Roland Garros a naposledy v lednu na Australian Open. "Bylo to ale skvělé semifinále a jsem nadšený, že jdu dál," radoval se.

Pátý nasazený Zverev hrál první dva sety špatně a udělal během nich 36 chyb. "Podíval jsem se pak na výsledkovou tabuli a říkal si, že to snad není možný. Hraju semifinále grandslamu, mám být favorit a jsem tak špatnej," řekl.

Od třetího setu někdejší svěřenec Ivana Lendla zpřesnil hru, nastřílel celkem 24 es a poprvé v kariéře otočil na grandslamu zápas z 0:2. Stal se tak prvním Němcem po 26 letech ve finále US Open. Napodobil krajana Michaela Sticha z roku 1994.

"Jsem poprvé v grandslamovém finále – a to se počítá. Jsem šťastný a už se nemůžu dočkat. Chybí mi udělat ještě jeden krok," řekl třiadvacetiletý Němec.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy