Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín světového badmintonu

Chtěla jsem vyhrát, abych ukázala jména na všech rouškách, řekla Ósakaová

Se jmény černošských obětí násilí na rouškách došla japonská tenistka Naomi Ósakaová k titulu na US Open. Ta jména ji také motivovala, aby ukázala všech sedm přichystaných ústenek, což znamenalo dojít až do finále.

Naomi Ósakaová
zdroj: ČTK/AP

Po vítězném sobotním finále nad Běloruskou Viktorií Azarenkovou, kterou porazila 1:6 a dvakrát 6:3, dostala otázku, jaký byl hlavní vzkaz jejího "rouškového boje" proti rasové nespravedlnosti. "Aby spolu lidé začali mluvit," řekla Ósakaová.

"Všechno, co jsem dělala na kurtu i mimo něj, tak mi pomohlo být silnější, protože jsem o to víc toužila vyhrát, abych ukázala všechna jména," řekla. Dcera japonské matky a otce z Haiti, jež vyrůstala v Los Angeles, měla připravenou další roušku i na ceremoniál s předáním trofejí. Podle protokolu pořadatelů ale už musela pohár zvednout bez roušky.

V samotném finále zpočátku na Azarenkovou nestačila. V prvním setu uhrála jen jednu hru. "Byla jsem tak nervózní, nepohybovala jsem se dobře a nehrála, jak jsem čekala, ani na sedmdesát procent. Moc jsem to měla v hlavě," uvedla.

Je nám líto, video expirovalo.
Ósakaová opět vyhrála US Open

K obratu se nadechla na začátku druhé sady. Přišla o servis a za stavu 0:2 to s ní vypadalo špatně. "Opakovala jsem si, abych byla pozitivní, a nechtěla jsem prohrát 1:6 a 0:6. Chtěla jsem, aby musela o svoje peníze víc bojovat," řekla Ósakaová.

Ve zbytku utkání už Azarenkovou přehrála a zápas vyhrála za necelé dvě hodiny. Pomohla jí prý k tomu i koronavirová pauza. "Během ní jsem tvrdě makala, abych měla šanci tady vyhrát. Jsem komplexnější hráčkou, protože si mnohem více uvědomuji, co a jak dělám, a dokážu využít zkušenosti, které už mám," uvedla.

Život v bublině v New Yorku označila za obtížný, ale brala ho jako výzvu. "Jsem vděčná, že zase můžeme hrát. Chtěla jsem proto bojovat v každém utkání a využít každou příležitost. Jsem pyšná a ráda, že dělám rodičům radost."

Ve dvaadvaceti letech už získala třetí grandslamový titul. Doufá, že s každým dalším dokáže vavřín lépe oslavit. "Předtím jsem si to tolik neužila, tak snad to budu schopná oslavit lépe," řekla vítězka US Open z roku 2018 a Australian Open 2019.

Otázkou je, jestli přijede do Paříže bojovat na antuku o další triumf. "Před cestou sem jsem Roland Garros plánovala, ale uvidíme, jak to bude," řekla Ósakaová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články