Dohráno MOL Cup

Berdych hladce postoupil, Benneteau od něj dostal kanára

New York - Tomáš Berdych postoupil na grandslamovém US Open do osmifinále. Poslední český zástupce ve dvouhře v New Yorku dnes ve 3. kole porazil Francouze Juliena Benneteaua hladce 6:0, 6:3 a 6:2.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP autor: Kathy Willens

Loňský semifinalista ve Flushing Meadows Berdych měl zápas s Benneteauem pod kontrolou. V první sadě protivníkovi dokonce uštědřil za 28 minut "kanára". Ve druhém i ve třetím setu rychle získal soupeřovo podání a zápasu dominoval.

"Konečně to bylo ono. Tohle jsem byl já, jak bych si představoval na tuhle část turnaje. Žádné zaváhání. To je vždycky důležité, když se hra pořád zlepšuje. Bylo to dobré," řekl Berdych spokojeně po utkání.

Sedmadvacetiletý Berdych hraje na letošním US Open v úvodu turnaje v pohodě. Pátý nasazený zatím neztratil v prvních třech zápasech ani set.

V duelu o čtvrtfinále se střetne s devátým nasazeným Stanislasem Wawrinkou ze Švýcarska. Berdych s ním má nepříznivou bilanci 5:6, letos ho porazil v Davisově poháru a podlehl mu v Madridu.

Istomin (Uzb.) - Seppi (20-It.) 6:3, 6:4, 2:6, 3:6, 6:1,

Hewitt (Austr.) - Donskoj (Rus.) 6:3, 7:6 (7:5), 3:6, 6:1.

Čtyřhra - 3. kolo:

Paes, Štěpánek (4-Indie/ČR) - Llodra, Mahut (14-Fr.) 7:5, 4:6, 6:3.

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo:

Giorgiová (It.) - Wozniacká (6-Dán.) 4:6, 6:4, 6:3,

Vinciová (10-It.) - Knappová (It.) 6:4, 6:3.

4. kolo:

S. Williamsová (1-USA) - Stephensová (15-USA) 6:4, 6:1,

Suárezová (18-Šp.) - Kerberová (8-Něm.) 4:6, 6:3, 7:6 (7:3).

Mirzaová, Ťie Čeng (10-Indie/Čína) - Grönefeldová, Peschkeová (6-Něm./ČR) 6:2, 6:3.

Smíšená čtyřhra - 2. kolo:

Hlaváčková, Mirnyj (7-ČR/Běl.) - Yung-Jan Chan, Lindstedt (Tchaj-wan/Švéd.) 6:3, 6:4,

Hradecká, Čermák (ČR) - Bartyová, Peers (Austr.) 7:6 (12:10), 7:6 (7:5).