Následuje
Studio fotbal - Extra

Uklidnil jsem se. Vítězství mi pomůže hlavně psychicky, věří Veselý

Pět let čekal Jiří Veselý na triumf z turnaje ATP. Po vítězství v indickém Puné se vrátil do první stovky světového žebříčku a věří, že bude stoupat ještě výš. Jeho cílem je dostat se ze současného 72. místa do první padesátky.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Veselý zužitkoval v Indii poněkud netypickou zimní přípravu. Vynechal Australian Open, kde by musel do nejisté a těžké kvalifikace, a místo toho trénoval ve Vysokých Tatrách a v Dubaji. "Příprava vyšla parádně. Jirka v ní nechal všechno a vyplatilo se," řekl trenér a kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil.

"Zapracovali jsme hlavně na servisu a forhendu," uvedl Veselý. Na turnajích nižší kategorie v Thajsku to ještě ovoce nepřineslo, úspěch sklidil až v Indii. "Dal jsem během celého turnaje 94 es," pochlubil se šestadvacetiletý český hráč. "Věřím, že Jirka je schopen posunout se do padesátky žebříčku ATP," řekl Navrátil.

Veselý, který už byl v žebříčku na 35. místě, věří, že tohoto cíle může dosáhnout. "Hlavně jsem se uklidnil. Vytěsnil jsem z hlavy různé důvody, proč to dřív nešlo. Vítězství mi pomůže zejména psychicky," prohlásil.

Nyní odlétá na turnaj v Delray Beach, pak se vrátí do Evropy a znovu poletí do Ameriky, kde bude hrát v Miami. "Vylepšení mého postavení v žebříčku znamená, že nemusím hrát kvalifikace. Pak bude hodně záležet na štěstí a losu, koho dostanu," uvedl. 

Začátkem března čeká české tenisty kvalifikační utkání Davisova poháru proti Slovensku v Bratislavě. "Bude to pikantní souboj, pro veřejnost hodně vyhecovaný. Napětí tam bude cítit, ale já si myslím, že máme tým, v jehož silách bude postoupit," řekl Veselý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy