Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Úchvatné představení a sebejistota, chválí Kvitovou tenisoví velikáni

Londýn - Svým výkonem ve finále Wimbledonu uchvátila osobnosti světového tenisu. Američané John McEnroe, Lindsay Davenportová či Billie Jean Kingová vysoko hodnotili hru Petry Kvitové v utkání o titul, ve kterém deklasovala Kanaďanku Eugenii Bouchardovou.

Petra Kvitová po vítězném mečbolu a druhém triumfu ve Wimbledonu
zdroj: ČTK/AP autor: Sang Tan

"Je snem každého hráče předvést nejlepší výkon ve finále a Petra to dokázala. Bylo to úchvatné představení. Málokdo by proti ní něco zmohl," řekla Davenportová, vítězka Wimbledonu z roku 1999. "Kvitová byla schopná hrát set a půl tenis na hraně, to bylo nádherné," přidala se její krajanka Tracy Austinová.

Trojnásobný král Wimbledonu z let 1981, 1983 a 1984 McEnroe zápas komentoval pro BBC a tvrdil, že viděl jeden z nejlepších výkonů na centrkurtu v All England Clubu. "Kvitová trefovala míč úžasně čistě a razantně," ocenil McEnroe. "Když se jí daří, tak vás dožene k pocitu zmaru a k bezmoci," řekl americký bouřlivák.

Na dálku na sociálních sítích gratulovalo Kvitové nespočet lidí včetně krajanů tenistů Tomáše Berdycha či Lukáše Rosola. "Kvitová Bouchardovou rozdrtila, zcela odhalila její slabiny. Blahopřání šampionce," napsal další ze slavných Američanů Jimmy Connors.

Šampionka Wimbledonu z roku 1977 Virginia Wadeová řekla, že jen poloviční forma by stačila Kvitové k vítězství na mnoha menších turnajích. "Je mnohem lépe vyladěná a sebejistá než v roce 2011," řekla bývalá britská tenistka o Kvitové, která ve Wimbledonu zvítězila rovněž před třemi lety. "Má teď hlavu právem hrdě vztyčenou," dodala.

Zakladatelka ženského okruhu WTA a bývalá světová jednička Billie Jean Kingová byla výkonem Kvitové ohromena. "Neuvěřitelným způsobem jsi, Petro, získala svůj druhý titul ve Wimbledonu," blahopřála vítězka 12 grandslamů.

Už po titulu před třemi lety se čekalo, že Kvitová přidá další grandslamové vavříny. "Překvapilo mě, že se tak nestalo," vystihl názor většiny McEnroe a dodal: "Pokud bude hrát takhle dál, tak je jednoduše nemožné, aby další tituly nepřidala."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy