Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Tvrdá stopka. Halepová nesmí za porušení antidopingových pravidel hrát čtyři roky

Bývalá světová jednička Rumunka Simona Halepová dostala za dvě porušení antidopingových pravidel zákaz činnosti na čtyři roky. Distanc dvojnásobné grandslamové šampionce za pozitivní test a následně i za nesrovnalosti v biologickém pasu vyprší 6. října 2026.

Simona Halepová
zdroj: Reuters

Jednatřicetiletá Halepová, jež ovládla grandslamy Roland Garros v roce 2018 a Wimbledon o sezonu později, měla od Mezinárodní agentury pro bezúhonnost tenisu (ITIA) předběžně zastavenou činnost od loňského října.

Tehdy odevzdala na US Open pozitivní test na zakázanou látku stimulující tvorbu hemoglobinu a červených krvinek, tedy s podobnými účinky jako EPO. Z dalšího porušení antidopingových pravidel byla kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu obviněna letos v květnu.

Případem Halepové se zabýval nezávislý tribunál v Londýně. A dospěl k závěru, že někdejší tenisová hvězda se dopustila úmyslného porušení antidopingových pravidel.

Halepová ihned po zveřejnění trestu uvedla, že se proti němu odvolá k Mezinárodní sportovní arbitráži (CAS) v Lausanne. Již dříve opakovaně odmítla, že by si látku vzala úmyslně. Tvrdí, že se jí malé množství léku na anémii dostalo do těla ze schváleného doplňku stravy, jenž byl kontaminován.

"Pokračuju v tréninku a dělám vše, co je v mých silách, abych očistila své jméno od těchto falešných obvinění a vrátila se na kurt," uvedla v prohlášení. "Hodlám se odvolat k CAS a uplatnit všechny právní prostředky proti dotyčné společnosti s doplňky stravy," dodala tenistka se 24 turnajovými tituly z okruhu WTA.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články