Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Turnaj ve Stromovce hlásí další hvězdu. V Praze se představí i Wozniacká

Praha – Počet hvězd na květnovém turnaji WTA v pražské Stromovce roste. České elity v čele s Karolínou Plíškovou či Barborou Strýcovou doplní i bývalá světová jednička Dánka Caroline Wozniacká.

Caroline Wozniacká
zdroj: ČTK/AP

Start aktuální světové trojky Plíškové a Strýcové měli pořadatelé domluvený již dříve, nově se dohodli s Wozniackou. "Jednali jsme už od Australian Open. Udělali jsme dohodu a já jsem rád. Je motivována, aby v Praze byla a podala maximální výkon," uvedl šéf České sportovní Miroslav Černošek na serveru iDNES.

Wozniackou loni část sezony vedl David Kotyza, současný trenér Karolíny Plíškové. V minulosti si Dánka zahrála za Prostějov extraligu.

Podle Černoška by měla přijet i loňská finalistka Australanka Samantha Stosurová a nejspíše také obhájkyně titulu Lucie Šafářová či Kateřina Siniaková.

Naopak chybět bude zraněná Petra Kvitová. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu se měla letos v turnaji poprvé objevit, ale v prosinci byla doma přepadena a momentálně rehabilituje pořezané a sešité prsty levé ruky a má minimálně půlroční pauzu. "Odletěla čerstvě na Kanáry. Snaží se pracovat na tom, co je schopna zvládnout. Dělá kondici a usiluje o to se vrátit, ale levá ruka je nemálo poškozená," řekl Černošek.

Do Stromovky nepřijede ani Ruska Maria Šarapovová. Někdejší světová jednička se o týden dříve vrátí na okruh po trestu za doping ve Stuttgartu. I pořadatelé Prague Open původně jejího manažera oslovili. "Neoslovit ho by byla škoda, ale netlačili jsme na pilu. A v okamžiku, kdy hraje Stuttgart, jsme od toho upustili," řekl Černošek.

Antukový turnaj v Praze se uskuteční od 1. do 7. května s dotací 250 tisíc dolarů. Organizátoři zatím neuvažují, že by jako loni dotaci zdvojnásobili.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy