Následuje
Evropská liga UEFA

Turnaj snů v Torontu nekončí. Bouzková přešla přes Halepovou a v semifinále ji čeká Williamsová

V Torontu zvládla už třetí souboj proti grandslamovým vítězkám, nyní ji čeká Serena Williamsová z USA. Marie Bouzková přešla i přes čtvrtfinále, když nad Simonou Halepovou vyhrála první set 6:4 a rumunská hráčka poté zápas skrečovala kvůli problémům s achilovkou. Američanka se dostala do semifinále po vítězství nad Naomi Ósakaovou, Japonka se i přes vyřazení vrátí na post světové jedničky.

Marie Bouzková
zdroj: Reuters autor: John E. Sokolowski

Bouzková, která teprve na začátku týdne poprvé nahlédla do první světové stovky, prožívá v Torontu turnaj snů. Po Američance Sloane Stephensové a Jeleně Ostapenkové z Lotyšska vyřadila už třetí grandslamovou vítězku. Do zápasu s Halepovou vlétla ve velkém stylu, hned dvakrát jí sebrala podání a rychle vedla 4:0. Pak sice Rumunka srovnala, ale ve dvou dalších gemech uhrála dohromady jen dva míčky a Bouzková za 46 minut proměnila druhý setbol.

Světová čtyřka pak zápas kvůli zdravotním problémům vzdala. "Cítila jsem tady achilovku od prvního dne a teď se to hodně zhoršilo. Bylo to těžké rozhodování, zítra jsem mohla hrát se Serenou," komentovala své odstoupení.

Teď tahle výzva v podobě vítězky 23 grandslamových turnajů čeká na Bouzkovou, která se už teď ve světovém žebříčku posunula na 53. místo. Zápas o finále by měl začít o půlnoci středoevropského letního času.

Plíšková v Torontu vypadla, Bouzková si zahraje semifinále s Williamsovou

"Škoda, že Simona musela odstoupit. Hrát s ní je skvělá zkušenost, i když to byl jen jeden set. Měly jsme opravdu dlouhé výměny, věděla, že bude muset hodně bojovat, a nechtěla, aby se jí to zhoršilo," řekla vítězka. V dřívějších rozhovorech, třeba když vyhrála v roce 2014 juniorku na US Open, prozradila, že se jí líbí herní styl Halepové.

Serena Williamsová oplatila Ósakaové porážku z loňského finále US Open, které poznamenaly hádky Američanky s rozhodčím. Tentokrát měla Williamsová jasně navrch, těžila ze skvělého servisu, zaznamenala dvanáct es, zatímco soupeřka ani jedno, a za 78 minut zvítězila 6:3, 6:4. Pro Japonku může být útěchou, že se znovu stane světovou jedničkou. Karolína Plíšková, která ji mohla předstihnout, totiž skončila už ve čtvrtfinále.

Tenisový turnaj žen v Torontu:

Dvouhra - čtvrtfinále: Bouzková (ČR) - Halepová (4-Rum.) 6:4, skreč, S. Williamsová (8-USA) - Ósakaová (2-Jap.) 6:3, 6:4.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy