Šanghaj - Francouzský tenista Jo-Wilfried Tsonga zvítězil nad Novakem Djokovičem, a uzavřel tak premiérovou účast Turnaji mistrů. Ve čtvrtečním zápase se srbským tenistou sice prohrál první set hladce 1:6, ale pak se dostal do rytmu a vyrovnanou druhou sadu získal pro sebe. V rozhodujícím setu už Tsonga naprosto ovládl dění na dvorci a vítězi Australian Open povolil jediný game.
Porážka v repríze melbournského grandslamu už nemohla nic změnit na tom, že si Djokovič zahraje v Šanghaji semifinále. O druhou postupovou příčku ze Zlaté skupiny se v druhém dnešním zápase utkají Argentinec Juan Martín del Potro a Rus Nikolaj Davyděnko.
Výsledky:
Dvouhra - Zlatá skupina:
Tsonga (6-Fr.) - Djokovič (2-Srb.) 1:6, 7:5, 6:1.
Tabulka:
1.Djokovič 3215:339:39
2.Davyděnko (4-Rus.) 2113:336:31
3.Del Potro (7-Arg.) 2112:222:25
4.Tsonga 3123:543:45
Čtyřhra - Červená skupina:
Coetzee, Moodie (JAR) - B. Bryan, M. Bryan (USA) 6:2, 2:6, 12:10,
Cuevas, Horna (Urug./Peru) - Bhúpathí, Knowles (Indie/Bah.) 6:7 (3:7), 7:6 (7:4), 10:5.
Konečná tabulka:
1.B. Bryan, M. Bryan 3215:351:42
2.Cuevas, Horna 3214:453:49
3.Bhúpathí, Knowles 3124:445:48
4.Coetzee, Moodie 3123:543:53