Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Tsisipas válí. Po skalpu Federera ovládl proti Thiemovi Turnaj mistrů. Čtyřhru mají Herbert a Mahut

Závěrečný turnaj nejlepších světových tenistů vyhrál Řek Stefanos Tsitsipas, který otočil zápas s Rakušanem Dominikem Thiemem výsledkem 6:7, 6:2 a 7:6. Jednadvacetiletý tenista na závěr sezony vydoloval nejlepší formu a na turnaji padl jen ve skupině s Rafaelem Nadalem. Další tři zápasy získal bez ztráty sady. Turnajem ve čtyřhře nejzdárněji prošli Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut, již vyzráli na jihoafricko-novozélandské duo Raven Klaasen, Michael Venus 6:3, 6:4.

Tsitsipas po londýnské výhře
zdroj: ČTK/PA autor: John Walton

Tsitsipas ovládl vrchol sezony při své premiéře a je nejmladším vítězem od roku 2001, kdy na Masters triumfoval dvacetiletý Australan Lleyton Hewitt. Ve finále šestý hráč žebříčku potřeboval na zdolání pátého přes dvě a půl hodiny.

Nejmladším vítězem v padesátileté historii turnaje je legendární Američan John McEnroe, který v roce 1978 uspěl jako devatenáctiletý. Za třetí titul v sezoně si Tsitsipas připíše na konto 2,66 milionu dolarů (61,5 milionu korun) a ukončí sezonu na šestém místě světa. Thiem bude v žebříčku čtvrtý.

Je nám líto, video expirovalo.
Tsitsipas ve finále Turnaje mistrů porazil Thiema a slaví titul

"Byl jsem frustrovaný z toho, hrát utkání pod tak obrovským tlakem, ale o to více jsem teď uvolněný a nadšený z vítězství," řekl krátce po mečbolu Tsitsipas, který tak navázal na loňské prvenství na Turnaji mistrů pro hráče do 21 let.

V hodinu a pět minut dlouhém prvním setu nevyužil ani jeden z finalistů své šance. Thiem měl dva brejkboly a Tsitsipas tři, ale rozhodl až tie-break, v kterém šel první do vedení Rakušan. O náskok sice přišel, ale nakonec vyhrál 8:6. Ve druhém setu hrál Tsitsipas jako rozzuřený býk a vyvinul obrovský tlak, kterému Thiem nestačil čelit. Řek rychle vedl 4:0 a vynutil si rozhodující dějství.

"Netuším, proč jsem hrál tak parádně. Byl jsem v pohodě a nedal mu šanci," řekl. První výhodu získal ve třetím setu Tsitsipas, ale Thiem srovnal na 3:3. Oba hráči se opírali do míčů vší silou a projektily létaly z jedné strany na druhou. Další ztráta servisu už nepřišla a vítěze určil tie-break. V tom vedl Tsitsipas 4:1, Thiem po drtivém bekhendu vyrovnal, ale pak Rakušana zradil forhend. Thiem po něm udělal dvě chyby ve hře, při prvním mečbolu poslal return do autu a Tsitsipas mohl slavit.

Po utkání se tenisté u sítě vřele objali a Tsitsipas několikrát pochvalně poplácal Thiema po ramenou. "Doufám, že nás čekají v budoucnu další velká finále. Opravdu se na další bitvy moc těším," řekl šestadvacetiletý Rakušan.

Čtyhřa pro Herberta s Mahutem

Zkušený pár, který už společně triumfoval na všech grandslamech, byl letos v anglické metropoli suverénní. V pěti zápasech totiž neztratil ani set a Klaasena s Venusem přehrál za 72 minut.

Titul na Turnaji mistrů získali Herbert s Mahutem jako první Francouzi od roku 2005, kdy slavili Michael Llodra s Fabricem Santorem.

Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut oslavují titul na Turnaji mistrů
zdroj: REUTERS autor: Peter Nicholls

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch):

Čtyřhra - finále:
Herbert, Mahut (7-Fr.) - Klaasen, Venus (5-JAR/N. Zél.) 6:3, 6:4.

Dvouhra - finále:
Tsitsipas (6-Řec.) - Thiem (5-Rak.) 6:7 (6:8), 6:2, 7:6 (7:4).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy