Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Trenér Ivanovičové zkolaboval během utkání, Murray za ním spěchal do nemocnice

Melbourne – Nešťastná událost poznamenala duel 3. kola Australian Open mezi Anou Ivanovičovou a Madison Keysovou. Trenér srbské tenistky Nigel Sears během utkání zkolaboval a musel být převezen do nemocnice. Tam za ním po svém zápase okamžitě spěchal Andy Murray, jenž je Searsův zeť.

Trenéra Nigela Searse odnáší po kolapsu na Australian Open
zdroj: Reuters autor: Brandon Malone

K Murraymu, jenž s manželkou Kim v nejbližších dnech očekává narození prvního potomka, se informace o kolapsu během zápasu s Portugalcem Joaem Sousou nedostala a po proměněném mečbolu, kterým po 158 minutách hry zpečetil vítězství 6:2, 3:6, 6:2 a 6:2, ještě spontánně slavil postup. Okamžitě poté ho ale pořadatelé odvedli do šaten bez obvyklého rozhovoru na kurtu.

Osmapadesátiletý Sears si údajně už před zápasem Ivanovičové s Madison Keysovou stěžoval, že se necítí dobře. V úvodu druhého setu v lóži zkolaboval a utkání muselo být za stavu 6:4, 1:0 pro jeho svěřenkyni přerušeno.

Ivanovičová nejprve z lavičky s vyděšeným výrazem sledovala ošetřování svého kouče v hledišti, po zhruba deseti minutách pořadatelé poslali obě hráčky do šatny. Znovu hrát se začalo až po téměř hodině a Ivanovičová zápas po pauze k postupu nedotáhla. Patnácté nasazené Američance podlehla 6:4, 4:6, 4:6.

Záchranáři trenéra v ochozech ošetřovali téměř 30 minut, než ho s kyslíkovou maskou na obličeji odnesli na nosítkách. Na stadionu byl Sears podle svědků v bezvědomí, v nemocnici, kde byl předán do péče kardiologů, už ale podle informací Murrayho bratra Jamieho komunikoval s lékaři a byl schopný sedět.

Srbská tenistka se musela v Melbourne vyrovnávat s nucenou pauzou během zápasu podruhé za sebou. V předchozím kole byl její duel s Anastasií Sevastovovou přerušen na půl hodiny poté, co v hledišti na schodech upadla jedna z divaček a rovněž musela být ošetřena.

Výsledky tenisového turnaje Australian Open

Muži:

Dvouhra - 3. kolo: A. Murray (2-Brit.) - Sousa (32-Portug.) 6:2, 3:6, 6:2, 6:2.

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo: Keysová (15-USA) - Ivanovičová (20-Srb.) 4:6, 6:4, 6:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy